در جمع خبرنگاران:

گل‌محمدی: ۲ گل به اولسان تقدیم کردیم | از هواداران عذرخواهی می‌کنم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید فکر نمی‌کردند که به این شکل گل بخورند و گفت: بازیکنان امروز عملکرد خوبی داشتند ولی تمرکز خوبی نداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ایران در نشست خبری پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا و نایب قهرمانی این تیم در این رقابت‌ها اظهار کرد: ما وقتی نتیجه را واگذار کردیم که در صحنه‌های تاثیر گذار گل خوردیم. ما از هر راهی فکر می‌کردیم گل بخوریم به جز مواردی که اتفاق افتاد. ما گل‌ها را به حریف تقدیم کردیم.

او افزود: متاسفانه این اتفاق افتاد و نتوانستیم قهرمان شویم. واقعا از اتفاقی که افتاد ناراحتیم. بازیکنان با تمام کمی و کاستی‌ها بعد از صعود به فینال تلاش خودشان را کردند. در مجموع عملکرد خوبی داشتیم. از نظر خودمان قهرمان واقعی این بازیکنان بودند که با تمام وجود و با شرف بازی کردند و تا آخرین لحظه جنگیدند با این حال اتفاقات بازی علیه ما بود. جا دارد از همه هواداران عذرخواهی کنم. باید خودمان را قوی کنیم تا در دورهای بعد با تلاش بیشتری ظاهر شویم و به قهرمانی آسیا برسیم. به تیم اولسان این قهرمانی را تبریک می‌گویم. آن‌ها تیم شایسته‌ای بودند. از همه کسانی که تلاش کردند تا لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود تشکر و قدردانی می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آینده تیمش را چگونه پیش‌بینی می‌کند، گفت: من در صحبت‌هایم گفتم که ما باید برای دوره‌های بعد برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و تیم را تقویت کنیم. باید سازمان‌دهی بهتری داشته باشیم تا بتوانیم خودمان را قوی کنیم. باشگاه‌های ایران از نظر امکانات ضعیف هستند. تیم‌های دیگر آسیا شرایط بهتری دارند و این نشان دهنده این است که باید بیشتر کار کنیم. اگر می‌خواهیم به مقام قهرمانی برسیم باید حتما زیرساخت‌های خوبی داشته باشیم و از امکانات خوبی استفاده کنیم. باید به تیم‌های پایه بها دهیم. ما از این نظر قابل مقایسه با تیم‌های دیگر آسیا نیستیم. تیم ما باتوجه به در پیش بودن لیگ کار راحتی ندارد و بازی‌های عقب افتاده هم داریم. البته ما تیمی هستیم که باید برای پیروزی بجنگیم. نه در لیگ و نه در آسیا کار آسانی نداریم ولی انگیزه زیادی داریم که به قهرمانی برسیم.

گل‌محمدی در ادامه و در پاسخ به این سوال که چرا تیمش در این بازی تمرکز نداشت و بازیکنانش به حریف پنالتی دادند، توضیح داد: شما وقتی در فینال آسیا بازی می‌کنید، باید از نظر ذهنی خیلی آماده باشید و در شرایط مسابقه باشید تا بتوانید تمرینات خوبی انجام دهید. بازیکنان امروز عملکرد خوبی داشتند ولی تمرکز خوبی نداشتند. گل نخستی که خوردیم در اوقات تلف شده بود. متاسفانه VAR علیه ما بود. همچنین دستمان در تعویض‌ها خالی بود. بازیکنان غایبمان در این دیدار، بازیکنان تاثیرگذاری بودند و عدم حضورشان به تیم ما ضربه زد. فکر می‌کنم این مسئله قدرت تیمی ما را کاهش داد. در هر صورت اتفاقات بازی بیشتر باعث شد تا بازی را واگذار کنیم. در صحنه‌ای که VAR برای ما اعلام شد، داور تمرکز خوبی نداشت و می‌توانست پنالتی اعلام کند. در صحنه‌ای که من دیدم، خطای پنالتی دیدم و فکر می‌کنم داور باید دقت بیشتری به خرج می‌داد.

او در پایان درباره برنامه‌هایش برای ریکاوری تیم از نظر روانی، بیان کرد: ما روزهای سختی را در روزهای آینده سپری می‌کنیم ولی این اتفاقات در دنیای فوتبال رخ می‌دهد. با این حال رفتار غیرحرفه‌ای است که این شکست به ما ضربه بزند. ما از فردا ریکاوری از نظر روحی و بدنی را آغاز می‌کنیم. ما با این تیم خیلی کار داریم و باید به مبارزه‌مان ادامه دهیم.

Share