سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت

مسئولان استان از ساماندهی مشاغل و راه اندازی شهرک صنوف در رشت حمایت کنند

علیرضا حسنی ضمن ارائه برنامه‌ها و تبیین سیاست‌های سازمان متبوع خود، خواستار حمایت مدیران ارشد استان برای ایجاد شهرک صنوف شد که می‌تواند مزایای بسیاری برای شهر و شهروندان داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، صبح روز پنج شنبه سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در زمینه چگونگی ایجاد شهرک صنوف برای اولین بار در شهر رشت بحث و تبادل نظر کرد.

در این نشست علیرضا حسنی ضمن ارائه برنامه‌ها و تبیین سیاست‌های سازمان متبوع خود، خواستار حمایت مدیران ارشد استان برای ایجاد شهرک صنوف شد که می‌تواند مزایای بسیاری برای شهر و شهروندان داشته باشد.
وی تاکید کرد: ساماندهی مشاغل ناسازگار که موجب به وجود آمدن شرایط نا ایمن برای زندگی شهری از یک سو و برهم خوردن سیما و منظر شهری از سوی دیگر می‌شود، داشتن طرحی کلان برای انتقال این مشاغل به خارج از شهر ضروری است.
حسنی با اشاره به تاکید شهردار و اعضای شورای شهر رشت به خاطر نشان کرد: علاوه بر این، راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی مشاغل، ساماندهی کارگران فصلی و خدماتی و همچنین دیگر اقدامات در این زمینه سبب آرامش کارگران و بهره مندی از توان نیروی آن‌ها در جهت حرفه مورد نظر از اقدامات پیش رو است.
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت با توجه به در پیش بودن شب یلدا تاکید کرد: انتظار داریم در بازارچه‌های تحت نظارت، محصولات و فرآورده‌های کشاورزی با قیمت مناسب عرضه و در اختیار شهروندان رشت قرار گیرد و در این زمینه قطعا نگاه حمایتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بسیار موثر و مفید خواهد بود.
در ادامه این نشست فرهاد دلق‌پوش ضمن خوش آمدگویی به نمایندگان سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت گفت: مطمئنا ساماندهی صنوف شهری از مباحث مهمی است که باید با برنامه ریزی و ارائه طرح‌های دقیق و کارشناسی دنبال شود و این قول را می‌دهم که در کمیسیون نظارت استان هر آنچه که از دست من بر آید دریغ نخواهم کرد.
وی افزود: انشاءالله با تصویب طرح در کمیسیون یاد شده، در مرحله اجرا با دعوت از همه مسئولان دستگاه‌های مرتبط به سرعت کار افزوده شود.
دلق‌پوش گفت: حتی اگر جایی ساماندهی در کسب و کارهای جدید اتفاق افتاده باشد، این قول را می‌دهم که در صورت نیاز در جهت ایجاد اتحادیه و صنف مرتبط تمام تلاش خود را به کار گیرم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه در حیطه کاری ما باشد در جهت حمایت از صنوف دریغ نخواهیم کرد و قطعا شما هم با توجه به شرایط اقتصادی موجود با دعوت روزانه از نمایندگان هر صنف و اتحادیه با توجه به جمیع شرایط تسهیلات لازم برای فعالیت صنوف مرتبط را فراهم خواهید آورد.
گفتنی است در این جلسه مقرر گردید با توجه به نقش محوری سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت در توزیع میوه و تره بار، از این پس به طور مستمر در همه جلسات ستاد تنظیم بازار نمایندگانی از سازمان حضور یابند.

 

Share