با انتقاد از نحوه مدیریت کرونا؛

نامه یک نماینده مجلس به وزیر بهداشت؛ خود را مدیون کشته شدن بیماران قرار ندهید

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار استفاده از طب ایرانی و سایر طب‌های موجود در جهان برای کنترل کرونا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در نامه حجت الاسلام حسین میرزایی نماینده اصفهان به سعید نمکی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر نمکی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام؛
این روزها داستان ابتلا به کرونا و آمار فوتی‌های بالای آن داستان غم‌انگیزی شده است، که بنده را بر آن داشت تا چند مسئله را متذکر شوم.

در ابتدا از زحمات تمامی خدمتگزاران این عرصه از جمله نیروهای جهادی، پرستاران، پزشکان، مردم و همه عزیزانی که در این عرصه نقش داشته‌اند صمیمانه تشکر می‌نمایم و دعای خیر اولیای الهی را برای ایشان مسئلت دارم. اما در خصوص مدیریت کلان این مسئله گلایه‌هایی وجود دارد که بیان آن‌ها خالی از لطف نیست.

۱ – نگاهی به جریان کرونا در سطح جهان و عوامل پیدایش و ادامه آن، از طراحی جهانی توسط دستهای خبیث استکبار جهانی خبر می‌دهد. در این میان پیروی از سازمان‌های جهانی که آلت دست استکبار هستند بازی کردن در میدان دشمن و آب به آسیاب اهداف و برنامه‌های او ریختن است.

جمهوری خلق چین در زمانی گرفتار کرونا شد که کمترین دانش و تجربه در خصوص کرونا وجود داشت، با این وجود به گزارش متخصصان با ترکیب طب غربی و چینی بهتر از هر کشور دیگری آن را مهار کرد. ما نیز می‌بایست با استمداد از خداوند تبارک و تعالی و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام و با استفاده از دانش و تجربه طب رایج غربی و طب ایرانی و طب چینی، با روش مخصوص خود این مسئله را حل کنیم.

۲- کرونا یک پدیده صرفاً پزشکی نیست بلکه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… هم دارد. وقتی ستاد ملی کرونا تصمیم می‌گیرد اعمال محدودیت نماید آیا هزینه زندگی آن کارگری که نان شبش، به کار روزش وابسته است را می‌پردازد؟ یا او و خانواده‌اش را از ترس گرفتاری به کرونا به کام مرگ از گرسنگی یا مرگ حیثیتی می‌کشاند یا مجبورش می‌کند برای تامین احتیاجات زندگی، خود و خانواده‌اش را به دامان فجایع اجتماعی و فرهنگی روانه نماید. اگر تصمیمی می‌گیرند به لوازم آن هم ملتزم شوند نه اینکه کسی تصمیمی بگیرد و دیگری هزینه آن تصمیم را بپردازد. کسانی که هزینه ضروریات زندگی مردم را تامین نمی‌کنند حق ندارند با اعمال محدودیت کسب معاش آن‌ها را مختل نمایند.

۳- همکاران ما در مجلس از طریق تذکر، طرح سوال، مصاحبه، مکاتبه و… تلاش‌های زیادی را به منظور توجه به طب ایرانی در خصوص درمان کرونا نموده‌اند اما اقدام عملی مناسبی برای استفاده از طب ایرانی و سایر طب‌های موجود در جهان صورت نگرفته است گویا مسئولین در ستاد ملی کرونا تنها با گفتار درمانی قصد دارند ویروس کرونا را نابود کنند.

۴ – اعمال سیاستهای دوگانه در ایجاد محدودیت‌ها شک برانگیز است و باعث می‌شود مردم نسبت به تصمیمات ستاد ملی کرونا بی‌رغبت شوند. مردم می‌پرسند آیا نفوذی‌ها از این فرصت استفاده کرده و از طریق ستاد ملی کرونا برنامه‌هایی را پیش می‌برند؟!

۵- جناب آقای نمکی! نمایندگان مجلس خود را رویین تن نمی‌دانند اما جناب عالی را هم متخصص در امور اداره اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور نمی‌دانند و اگر هم بدانند؛ متخصص‌تر و عاقل‌تر از شما هم سراغ دارند و در اداره کشور به جای تعطیل کردن کارها سیاست ((با رعایت تمهیدات لازم، حداکثر تلاش را نمودن) ) را پیش گرفته اند. سیاست بگیر و ببند در کرونا شکست خورده است باید تمهیدات لازم را اندیشید و با کرونا زندگی کرد.

۶- جناب آقای نمکی! صرفا آمار فوتی‌ها را به صورت روزانه اعلام کردن هنر نیست و مردم نیاز به آمار درمانی ندارند! به گفته آقای دکتر حریرچی در شبکه خبر مورخ ۷.۸/ ۱۳۹۹ یکی از عوامل افزایش فوتی‌های کرونایی استفاده از poly pharmacy یا آزمایش انواع داروها روی بیماران کرونایی است به شما نصیحت می‌کنم حداقل به قبله آمال علمی خود یعنی جهان غرب اقتدا کنید مراحل علمی پذیرش و به جریان انداختن یک دارو را طی نمایید و خود را مدیون کشته شدن بیماران قرار ندهید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

Share