سخنگوی آزادسازی سهام عدالت؛

توصیه ما نگهداری سهام عدالت است|فضای کسب و کار در کشور متحول خواهد شد

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، هدف اصلی از آزادسازی این سهام را توانمندسازی خانوارهای ایرانی و بهره مندی از منافع آتی آن ذکر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سنا، حسین فهیمی در نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گفت: اگرچه هرگونه تصمیم درخصوص سهام عدالت بر عهده مشمول و بر اساس توانمندی و دانش و تشخیص اوست، اما توصیه ما نگهداری سهام و نگهداری و نفروختن آن است.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت با اشاره به افزایش مراکز احراز هویت گفت: هم اکنون مراکز احراز هویت به ۲ هزار مرکز ارتقا یافته است و دیگر تجمع انبوه مراجعه کنندگان را در مقابل بانک ها و دفاتر پیشخوان دولتی نمی بینیم.

فهیمی تاکید کرد : تلاش و هدفگذاری ما این است که برای تمام مشمولان بدون جابه جایی و مراجعه، خدمات لازم فراهم شود. برای افرادی که قصد خرید دارند، طبیعتا مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است. اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری دارند، کار خاصی لازم نیست انجام دهند و تنها باید به سایت خصوصی سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن همراه خود را به روزآوری کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون اطلاعات هویتی ۵۰ میلیون نفر از مشمولان در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی است، افزود: تا امروز بیش از ۳۵ میلیون کد بورسی نیز صادر شده که در آینده دارایی در آن قرار خواهد گرفت.
به گفته فهیمی، تا ۸ خرداد ۹۹ به این کدهای بورسی دارایی تخصیص پیدا خواهد کرد و بعد از آن با تمرکز بیشتر به سوی استیفای حقوق مشمولان پیش خواهیم رفت.
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، ورود این مشمولان به بازار سرمایه را فرصتی تاریخی برشمرد که زیرساخت ها، محیط حقوقی و فضای کسب و کار را در کشور متحول خواهد کرد.
وی افزود: بعد از ابلاغیه رهبر انقلاب و اختیاراتی که شورای‌عالی بورس پیدا کرده است، دو جلسه برگزار شد و امروز نیز طی جلسه ای تکالیفی مشخص شد که دستورالعمل آن در قالب احکام مصوب و ابلاغ خواهد شد.

فهیمی در ادامه با اشاره به تحول در نحوه احراز هویت مشمولان اظهار داشت: در هفته جاری احراز هویت غیرحضوری مشمولان سهام عدالت انجام می شود.
وی با بیان اینکه خبرهای خوب دیگری نیز در راه است، یادآور شد: البته این تصمیمات در مرحله فعلی برای کسانی است که قصد خرید دارند و اخبار در خصوص تکالیف و اقدامات فروشندگان سهام عدالت یا کسانی که قصد نگهداری این سهام را دارند، در مراحل بعد اعلام خواهد شد.

Share