فرزام صفت در جلسه ستاد تنظیم بازار تأکید کرد:

همه دستگاه‌ها موظف به رصد بازار و کنترل قیمت‌ها هستند | نباید گندم نامرغوب در گیلان مصرف شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: همه دستگاه‌های مربوطه باید رصد بازار و کنترل قیمت ها را انجام دهند و تمام تلاش ما این است که اعتماد مردم به سیستم توزیع را جلب کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آرش فرزام صفت در جلسه ستاد تنظیم بازار که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین خروجی جلسات تنظیم بازار این است که کسبه، اصناف و مهم‌تر از همه مردم به یقین برسند که دولت در بازار حضور دارد تا آرامش حفظ شود و تعادل بین عرضه و تقاضا بوجود آید.

وی با اشاره به اینکه تعادل قیمت در بسیاری از اقلام وجود دارد، اظهار داشت:‌ البته در مورد برخی اقلام شاهد افزایش قیمت هستیم که انتظار است گروه‌های نظارتی رصد و پایش نرخ کالاها را مورد توجه قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با تاکید بر اینکه در آستانه سال نو، طبقه ضعیف جامعه نباید مورد فشار قرار گیرند، گفت:‌ خوشبختانه در بخش تولید و اقلام مصرفی مشکلی نداریم ولی باید در حوزه قیمت کنترل‌های بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه وقتی عرضه بیشتر شود، ایجاد تعادل قیمت ها برای سازمان صمت راحت‌تر است، عنوان داشت:‌ همه دستگاه‌های مربوطه باید رصد بازار را انجام دهند و تمام تلاش ما این است که انحراف‌ها را کم کرده و اعتماد مردم به سیستم توزیع را جلب کنیم.

فرزام صفت در ادامه سخنانش بر ضرورت اهتمام فرمانداری ها برای مشارکت اثرگذار در امر نظارت و تنظیم بازار تاکید کرد.

وی با اشاره به مطالبه به حق مردم گیلان در حوزه تأمین گندم افزود:‌ حق مردم گیلان، مصرف گندم مرغوب است و نباید گندم نامرغوب استان‌های دیگر در این استان مورد مصرف قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان ادامه داد: مرغ مناسب و ایده‌آل تولیدی گیلان به تهران فرستاده می شود و درعین حال شرکت بازرگانی دولتی موظف به تامین گندم کیفی برای استان گیلان است.

وی به شایعه وجود آفلاتوکسین در شیر و تاثیر آن در واحدهای تولید شیر استان اشاره و خاطرنشان کرد:‌ شرکت‌های تولید شیر به شکل دوره‌ای و روزانه مورد نظارت قرار می‌گیرند و هیچ مشکلی در شیرهای تولیدی استان وجود ندارد.

فرزام صفت همچنین به مسئله قرص‌های درون کیک نیز اشاره کرد و گفت: این اتفاق صدمه ای به تولید ما وارد کرد ولی این اطمینان وجود دارد که نه در موضوع کیک و کلوچه و نه در موضوع شیر، هیچ مشکلی بهداشتی در استان نیست چراکه هر روز در کارخانه‌های ما آزمایش انجام می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان افزود: پس از طرح موضوع وجود روغن پالم در لبنیات، ماست‌ و شیر غیربهداشتی به عنوان شیر محلی بدون تاریخ تولید ، انقضا و نشان استاندارد در مغازه‌های استان به فروش رسید.

وی در خاتمه سخنانش اضافه کرد:‌ دانشگاه علوم پزشکی استان باید در مورد سلامت شیر خامی که بصورت فله در مغازه ها عرضه می شود، اطلاع رسانی کند که ضمانتی در این خصوص وجود ندارد ولی شیر تولیدی کارخانجات استان، از سلامت کامل برخوردار است.

فرزام صفت به رسانه ها نیز تاکید کرد در نشر اخبار سعی بر ارائه مطالب صحیح و جلوگیری از تشویش و نگرانی مردم داشته باشند.

Share