علیرضا حسنی، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت:

واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات و گروه های هنری با هدف ارتقاء سطح کیفی تئاتر صورت می‌پذیرد

علیرضا حسنی در خصوص واگذاری تئاتر خیابانی دائم رشت توضیح داد: این سازمان بر آن است تا با واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات فرهنگی و هنری، تولی گری آن را به هنرمندان واگذار نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  علیرضا حسنی از برگزاری فراخوان واگذاری تئاتر خیابانی دائم به منظور واسپاری این پروژه به مؤسسات و گروه های هنری استان خبر داد.

حسنی با اشاره به سبقه و پیشینه تاریخی شهر رشت گفت: رشت در طول تاریخ همواره پیشتاز و پیشرو در عرصه فرهنگ، هنر و علم بوده است و در تاریخ پرافتخار خود شاهد رقم خوردن بسیاری از وقایع و رویدادها برای اولین بار در رشت بوده است که از جمله این افتخارات شروع به کار اولین تئاتر ایران به شکل کلاسیک و در سالن در شهر رشت بود.
وی در ادامه افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با هدف ادامه این مسیر پرافتخار و در راستای تحقق رسالت و عمل به وظایف ذاتی خود در جهت گسترش فرهنگ شهروندی، ترویج شعائر مذهبی، تعمیق فرهنگ و باورهای دینی، ترویج فرهنگ نظم مداری و قانون گرایی، ارتقای هویت فرهنگی اجتماعی، افزایش سطح نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی از ظرفیت و پتانسیل تئاتر به عنوان یکی از تأثیرگذارترین ابزارها برای ترویج فرهنگ و انتقال مفاهیم حقوق شهروندی، مسائل و موضوعات اجتماعی و آموزه‌ ها و مبانی زندگی بهره جست و پروژه تئاتر خیابانی دائم رشت را برنامه ریزی و تمهید نمود که برای اولین بار در کشور در شهر رشت برگزار شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تشریح کرد: تئاتر خیابانی دائم رشت در تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ با حضور هنرمندان مطرح کشوری و استانی در پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب (شهرداری رشت) افتتاح شد و در طول برگزاری دو فصل از آن به مدت یکسال با همکاری و نقش آفرینی هنرمندان بومی هر شب و به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی نمایش با موضوعات مختلف در محل تئاتر خیابانی دائمی رشت برگزار شد.
علیرضا حسنی در خصوص واگذاری تئاتر خیابانی دائم رشت توضیح داد: این سازمان بر آن است تا با واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات فرهنگی و هنری، تولی گری آن را به هنرمندان واگذار نماید تا بدین ترتیب فرآیند اجرایی برنامه توسط افراد متخصص و از بدنه تئاتر انجام شود که این امر منتج به افزایش سطح کیفی تئاترها و تأثیرگذاری بیشتر بر شهروندان و جامعه هدف خواهد شد.
وی با اشاره به نقش نظارتی سازمان در این برنامه تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بر روند اجرایی و حسن انجام کار این برنامه پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح نظارت خواهد داشت و وظیفه برآورد مالی و تأمین هزینه ها از محل بودجه شهرداری را نیز عهده دار خواهد بود.
وی در پایان با بیان اینکه در شروع انجام هر کاری وجود درصدی از نواقص و اشکالات امری بدیهی و طبیعی است، ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران و با همفکری و تشریک مساعی هنرمندان و فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر نسب به رفع تمامی نواقص و بهبود و ارتقاء تئاتر ها به سطح کیفی مطلوب اهتمام لازم صورت پذیرد تا بتوانیم نمایش هایی در خور شأن مردم فهیم و هنردوست رشت ارائه و رضایت شهروندان محترم را جلب نماییم.

Share