وزیر دفاع موقت آمریکا:

هیچ کسی در دولت آمریکا خواهان جنگ نیست

وزیر دفاع موقت آمریکا و فرمانده نیروهای دریایی آمریکا با تکیه بر ادعای دولت آمریکا مبنی وجود تهدید از سوی ایران، اظهاراتی را مطرح کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت آمریکا روز چهارشنبه در حضور جمعی از خبرنگاران مدعی شد که اعزام برخی ادوات جنگی و افراد نظامی به خاورمیانه از سوی آمریکا موجب شد تا از حمله‌ای علیه نیروهای آمریکایی جلوگیری شود، اما «تهدید بزرگ‌تر» از سوی ایران هنوز باقی مانده است!

وی با گفتن اینکه تغییری در رفتاری به وجود نیامده و شرایط هنوز هم پرتنش است، مدعی شد «تهدید ایران علیه نیروهای ما در منطقه باقی مانده است».

شاناهان در ادامه تاکید کرد که «هیچ کسی» در دولت دونالد ترامپ «خواهان جنگ نیست».

همچنین جوزف دانفورد فرمانده ارشد نیروهای دریایی آمریکا نیز به تازگی اظهار کرده است که اعزام نیروهای آمریکایی، تنها یک نمایش قدرت بوده و به منظور شرکت در یک درگیری مستقیم انجام نشده است.

دولت ترامپ با تکیه بر سیاست جنگ‌طلبانه افراد تندرو در کابینه خود مانند جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور، یک جنگ روانی در منطقه به راه انداخته است که صلح و ثبات در منطقه را مورد هدف قرار می‌دهد و خود آن را دستاویز بسیاری از رویکردهای مداخله‌جویانه در امور منطقه و همچنین اتهام زنی‌ها به ایران قرار داده است. نمونه‌ای از آن بزرگنمایی ارسال برخی ادوات جنگی به خلیج فارس، اظهارات ضد و نقیض و بدون ارائه مدرکی موثق مبنی بر وجود تهدید از سوی ایران علیه منافع آمریکایی در منطقه و بکار گیری لحنی تند از سوی مقامات آمریکایی در اظهاراتشان علیه ایران می‌باشد.

Share