روایت نماینده مجلس از ورود ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق به کشور:

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت‌ها با افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ جبران نمی‌شود

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور به موضوع افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها اشاره کردند، تأکید کرد: چرا باید با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت کالاها حقوق‌ها تنها ۲۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، امیر خجسته در جشن روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور همدان ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان ظلم‌ستیز و فساد ستیز هستند و ۱۶ آذر تداعی‌کننده تمامی خاطراتی است که دانشجویان در دوران قبل و بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس داشتند.

وی با اشاره به اینکه دانشجو، بیدار، مطالبه گر و ظلم‌ستیز است، افزود: شهید بهشتی فرمودند” دانشجویان مؤذنان امت هستند اگر دانشجو خواب بماند نماز امت قضا می‌شود و امروز در این مراسم نمایندگان دانشجویان سخنانی گفتند که سبب امیدواری ما شد و با نکاتی که مطرح شد می‌گویم که امروز دانشجو خواب نیست.

خجسته با بیان اینکه مطالب و دغدغه‌هایی که امروز توسط نمایندگان دانشجوها مطرح شد را در مجلس مطرح کرده‌ایم، گفت: مطالبه‌گری دانشجویان در رأس امور است و اگر شفاف‌سازی را مطالبه می‌کردیم وضع کشور این‌طور نمی‌شد.

مطالبه‌گری نیاز به جار و جنجال ندارد | سخنان دانشجویان از طریق رسانه ملی پخش شود

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وضعیت کشور نشان از آن دارد که مطالبه گری خوب بوده است، تصریح کرد: مطالبه گری نباید با جار و جنجال انجام شود بلکه بایستی همانند سخنان امروز  دانشجویان با منطق انجام شود و این مطالبات بایستی در رسانه ملی و خبرگزاری‌ها منتشر شود.

خجسته با اشاره به اینکه به عنوان رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفاف‌سازی در راستای مبارزه با سران مفاسد اقتصادی ورود پیدا کرده‌ام، بیان کرد: در راستای مبارزه با مفاسدان اقتصادی به هیچ جناح، گروه، حزب و گرایشی رحم نمی‌کنیم و هر اطلاعاتی که به ما برسد بدون استثنا در مجلس مطرح می‌کنم.

وی با اعلام اینکه قاچاق کالا از مبادی رسمی کشور انجام می‌شود، تأکید کرد: به وزیر اطلاع دادم که ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق وارد کشور شده و ایشان انکار کردند لذا با اکیپ پارلمانی به بندرعباس رفتیم و حکم این قاچاق صادر شد و وزیر استیضاح و عزل شد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم در مجلس و در کشور در حق مردم ظلم شود، عنوان کرد: برای این وعده در مقابل تمامی گرایش، حزب و گروه‌ها ایستاده‌ام و اگر نخواهند شفاف‌سازی کنند و بیت‌المال را غارت کنند بنده ورود می‌کنم.

خجسته با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم فساد سیستمی شده و بر روی مسئولان، مجلس، دولت و قوه قضائیه اثر بگذارد، ابراز کرد: امروز مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی مطالبه مردم است و مردم از این برخی مفاسد عصبانی هستند.

وی با اشاره به اینکه نماینده ومسئولان باید پاک باشند تا بتوانند به مبارزه با فساد بپردازند، اعلام کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به فرهنگیان است ۱۶ هزار میلیارد تومان غارت شد تحقیق و تفحص در این راستا انجام شد و پای بررسی این موضوع ایستادم، برای مقابله با فساد در بانک دی، بانک مرکزی، گمرک، بنیاد شهید و غیره نیز محکم ایستاده‌ایم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مبارزه با مفاسد اقتصادی مورد تهدیداتی قرار گرفته‌ام، مطرح کرد: برای مبارزه با مفاسد آبروی خودم را نیز می‌گذارم و از تهدیدها باکی ندارم چرا که شفافیت اصل موضوع است و اگر شفافیت داشتیم امروز وضعیت کشور این‌گونه نبود.

خجسته با تأکید بر اینکه چرا عده‌ای از شفافیت می‌ترسند و مطالبه مردم را پاسخ نمی‌دهند، اظهار داشت: وضعیت معیشت مردم، امروز باید مورد توجه قرار گیرد و باید مسئولان پاسخ دهند که چرا دلار و ارز کنترل نمی‌شود و امروز استخوان‌های مردم زیر بار فشارهای اقتصادی در حال خورد شدن است که این حق مردمی که در دوران دفاع مقدس و ۴۰ سال بعد از انقلاب پای آرمان‌های نظام ایستاده‌اند، نیست.

وی با اشاره به اینکه در مجلس موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان  مطرح و با این موضوع مخالفت‌های بسیاری شد اما محکم ایستاده‌ایم، افزود: مگر می‌شود یک مسئول در نظام ۲ هزار میلیارد تومان دارایی داشته باشد.

حکم خدا در مورد سرا مفاسد اقتصادی اجرایی شود | مجلس در مورد مفاسد اقتصادی سکوت کرده است

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مبارزه با مفاسد اقتصادی سروکار ما با دانه درشت‌های فاسد است، گفت: بایستی برای چند نفر از سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی حکم خدا را جاری کنیم تا کسی دیگر جرئت تخلف و فساد نداشته باشد.

خجسته با تأکید بر اینکه برای مفاسد اقتصادی امنیت ایجاد کرده و مجلس در این راستا سکوت کرده است، اعلام کرد: ما سکوت را می‌شکنیم و اعاده اموال نامشروع مسئولان و شفاف‌سازی باید عملی شود.

وی با اشاره به اینکه مردم باید مسئولان و نمایندگان را صادق و شفاف ببینند تا امیدوار شوند، ابراز کرد: ناامیدی مردم به دلیل عدم شفافیت و بی‌توجهی مسئولان است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد ستیزی بایستی به یک فرهنگ تبدیل شود، عنوان کرد: ما در مقابل تمام زیاده‌طلبی‌ها، مفاسد، باندها و رانت‌خواران باید بایستیم.

اگر قاچاق از مبادی رسمی متوقف نشود با مردم سخن می‌گویم

خجسته با تأکید بر اینکه در بررسی قسمت به قسمت گمرکات کشور مشخص شده که از مبادی رسمی قاچاق وارد کشور می‌شود، اعلام کرد: وزیر را به مجلس خواستیم و فرصت اصلاح را به ایشان داده‌ایم و در غیر این صورت با مردم صحبت می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی توسط نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان ذلیل‌ شده است، تصریح کرد: مردم امروز باید ناامیدی را کنار گذاشته و امیدوار باشند و به میدان عمل بیاییم.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه اگر شفاف‌سازی می‌کردیم اوضاع و احوال کشور این نبود، تأکید کرد: مردم باید بدانند وزرا، نمایندگان، قوه قضائیه، قوه مقننه و قوه مجریه چه کار می‌کنند و به مردم این اتاق شیشه‌ای را نشان دهیم.

راه نجات کشور شفافیت است | بسیاری از نمایندگان با شفاف‌سازی آراء مخالفند

خجسته در پاسخ به سئوال یک نفر از دانشجویان در مورد سرانجام طرح شفافیت آرا که توسط خود نمایندگان در مجلس مطرح شد با اشاره به اینکه شفافیت راه نجات کشور است و باید از سران سه قوه، مجلس و دولت شروع شود و این طرح باید در مجلس در رأس امور باشد، گفت: تصویب این طرح را درخواست کرده و جز امضاکنندگان آن بودیم اما موقع رأی‌گیری بسیاری رأی ندادند و این نمایندگان با مردم شفاف نیستند.

وی با بیان اینکه در تمامی کشورهای دنیا شفافیت آرا وجود دارد، عنوان کرد: باید دید چرا در جمهوری اسلامی ایران شفافیت آرا وجود ندارد، البته این طرح همانند اعاده اموال نامشروع را به جدیت پیگیر هستیم که اجرایی شود.

باید دید وزیری که در وزارتخانه قبلی موفق نبوده چگونه با ۲۰۰ رای مجدد وزیر می‌شود

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیری در وزارت خانه‌ای موفق نبوده و آسیب وارد کرده و هنگام باز شدن سامانه ثبت سفارش، آقازاده‌ای‌هایی ۲۲ میلیارد دلار ثبت سفارش داشتند اما وارداتی نداشته‌اند، اعلام کرد: چرا این وزیر وقتی استیضاح می‌شود با ۲۰۰ رأی برای وزارت خانه دیگری منصوب می‌شود و این شفافیت نیست.

خجسته در پاسخ به سؤال یکی دیگر از دانشجویان مبنی بر عدم وجود یک وزیر زن در کشور ابراز کرد: طرح تشکیل کمیسیون ویژه زنان در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار گرفته است که انشا الله این طرح به زودی تصویب شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در تعامل با سازمان ملل و در رابطه با جهان و اروپا تا جایی پیش می‌رویم که آسیبی به کشور وارد نشود، گفت: ایران کشور است که نه ظلم می‌کند و ظلم‌پذیر است و در بحث برجام آمریکا که وحشیانه این معاهده را کنار گذاشت دوباره چه طور می‌شود به این کشور اعتماد کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس با اعلام مخالفت خود در مورد FATF ابراز کرد: علت مخالفت بنده این است که در سازمان ملل در راستای قوانینی نظیرآن، منافقینی که ۱۷ هزار نفر را در کشور ترور کردند این‌ها را در قالب قوانینی نظیر FATF حمایت می‌کنند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا در لایحه بودجه ۹۸ که توسط دولت به مجلس ارائه‌ شده برای سازمان امور دانشجویان ۱۱ میلیارد تومان و برای مرکز خدمات حوزه علمیه ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است ، گفت: لایحه بودجه ۲۵ آذرماه به مجلس ارائه می‌شود، این لایحه در کمیسیون‌های مختلف موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت لزوم تعادل‌بخشی در میان بودجه‌ها انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پل شهید همدانی در چراغ‌قرمز همدان یکی از مطالبات مردمی است، اظهار داشت: برای اتمام این پل کمک می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال یا سال آینده پروژه احداث این پل به پایان برسد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عده‌ای به شورای شهر گله داشتند که مردم از مصوبات آنها مطلع نمی‌شوند، ابراز کرد: طرحی در دستور است که جلسات تمامی شورای‌های شهر از طریق رادیو پخش شود.

افزایش قیمت‌های ۳۰۰ درصدی با افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها جبران نمی‌شود

خجسته با بیان اینکه رئیس جمهور به موضوع افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها اشاره کردند، تأکید کرد: چرا باید با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت کالاها حقوق‌ها تنها ۲۰ درصد افزایش یابد.

وی با تأکید بر اینکه مردم در نهایت سختی زندگی می‌کنند، اظهار داشت: پیگیری می‌کنیم حقوق ها بیشتر از ۲۰ درصد افزایش یابد و پیگیری می‌کنیم که یارانه‌ها متناسب با تورم تعیین شود و یارانه پردرآمدها باید قطع شود.

خجسته با اشاره به اینکه ۱۴۷ میلیارد دلار از دارایی کشور در خارج از کشور در دست آقازاده‌ها‌ست، اظهار داشت: با تمام قدرت با مفاسد و قاچاق مبارزه می کنیم.

Share