مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبرداد

آمادگی گیلان برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

علیزاده؛ ثبت رشت بعنوان شهر خلاق خوراک و غذا در فهرست یونسکو را فرصتی مغتنم و تحولی در مسیر توسعه توریسم شهری خواند و بیان داشت: با توجه به اهمیت این مقوله برای اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان غرفه ای اختصاصی برای خوراک گیلان در سالن ۳۸Bجانمایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از آمادگی کامل این استان برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته خبر داد.

رضا علیزاده با اشاره به حضور گیلان در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در روزهای آتی، درخشش استان از نظر ابتکار، خلاقیت و نوآوری در سنوات گذشته این نمایشگاه را مورد بحث قرار داد و گفت: نمایش پوشش محلی اقوام گیلان، تولید محصولات صنایع دستی بصورت زنده، اجرای مراسم آیینی و موسیقی محلی و پخش نماهنگ جاذبه های دیدنی و گردشگری این استان گوشه ای از تلاش های فعالین گردشگری گیلان در نمایشگاه مذکور می‌باشد که علاوه بر مخاطبین تخصصی نمایشگاه و گیلانیان مقیم تهران؛ مورد توجه بسیاری از هموطنان از جای جای کشور قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: در روزهای آتی نیز گیلان با عزمی راسخ و برنامه ای هدفمندتر از سال گذشته در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته حضور می‌یابد تا پتانسیل و توانمندی‌های این استان را به نمایش عموم قرار دهد.
علیزاده؛ ثبت رشت بعنوان شهر خلاق خوراک و غذا در فهرست یونسکو را فرصتی مغتنم و تحولی در مسیر توسعه توریسم شهری خواند و بیان داشت: شبکه شهرهای خلاق یونسکو نشان‌دهنده پتانسیل بسیار بالای فرهنگ برای تقویت توسعه پایدار هستند؛ لذا با توجه به اهمیت این مقوله برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان غرفه ای اختصاصی برای خوراک گیلان در سالن ۳۸Bجانمایی شده است.
وی افزود: نمایشگاه ها ابزاری موثر برای ارائه داشته‌ها و معرفی ظرفیت‌ها در سطح بین المللی محسوب می‌شوند و در صورت برنامه ریزی هدفمند و کارآمد از اصلی ترین منابع درآمدهای ارزی برای کشور به شمار می‌آیند.
علیزاده با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع وابسته تنها رویداد رسمی نمایشگاهی کشورمان در حوزه صنعت گردشگری و هتل داری است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری WTO به ثبت رسیده ،اذعان داشت: همه ساله اسامی شرکت کنندگان در این نمایشگاه از سوی برگزارکننده در اختیار WTO قرار می گیرد و حضور در آن به عنوان یک رکورد از سوی سازمان فوق الذکر در سوابق شرکت کنندگان ثبت می شود.
ایجاد زمینه های مناسب بمنظور بهره گیری از ظرفیت‌های گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه، فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ورود گردشگر به کشور، شناخت کاستی های موجود در مراکز اقامتی و هتل ها و نیز آشنایی با چگونگی مدیریت موفق هتل های دنیا بمنظور الگوبرداری از اهداف این نمایشگاه بود که مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به آن اشاره کرد.
این مسئول با اشاره به حضور بخش خصوصی و تاثیر آن در توسعه گردشگری اظهار داشت: مخاطب اصلی این نمایشگاه‌ها بخش خصوصی است، زیرا در بخش دولتی نمی‌توان رقابت که خود عاملی کیفیت زا است را ایجاد نمود.
لازم بذکر است که یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ۳تا۶ بهمن ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود و علاقمندان می‌توانند با حضور در سالن۳۸ ضمن بازدید از توانمندی های گیلان در حوزه بومگردی و گردشگری، با دیگر ظرفیت های این صنعت آشنا شوند.
برگزاری نشست های علمی با حضور متخصصین و دانشجویان گیلانی و نیز صاحب نظران صنعت گردشگری در قالب پنل های تخصصی از دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در نمایشگاه مذکور خواهد بود.

Share