نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری

دغدغه‌های جوانان را به‌حق می‌دانم | جوانان نباید خود را در معرض هلاکت قرار دهند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه صرف هزینه‌های غیرضروری در نظام جمهوری اسلامی هیچ اولویتی ندارد گفت: هزینه‌هایی که مربوط به اقتدار، حیثیت و کرامت ما است مانعی ندارد اما هزینه‌های غیرضروری را باید از نظام اسلامی حذف کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری با اشاره به روایتی از امام علی(ع) اظهار داشت: بر اساس این حدیث دهر به معنای روزگار است ایشان می‌فرماید روزگار بدن‌ها را فرسوده، آرزوها را نو به نو، مرگ را به انسان نزدیک و آرزوها را دورتر برده و دست نایافتنی می‌کند، حال اگر کسی به آرزوی خود دست‌یافت به آسایش مطلق دست نیافته و این آرزو مایه گرفتاری برای او است.

وی دستیابی به پست و مقام را مایه گرفتاری و سختی انسان دانست و افزود: اگر انسان به آرزوی خود دست نیافت در ناراحتی و رنج اینکه به آرزوهای خود دست نیافته گرفتار می‌شود، راه نجات این است که انسان عاقل بوده و به فرمایشات ائمه(ع) عمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اغتشاشات و فتنه‌های اخیر برخی شهرهای کشور گفت: بیگانگان هیچ‌گاه خیر ما را نخواسته و نمی‌خواهند، این کشورها چپاول گر بوده و برای ملت ما ارزشی قائل نیستند.

حسینی اشکوری با اشاره به حمایت ترامپ از فتنه‌انگیزان ابراز کرد: این شخص حتی حاضر نیست نام خلیج‌ فارس را به‌عنوان خلیج‌ فارس برای خوشایند عرب‌ها ببرد، آیا این شخص می‌تواند برای ایرانی‌ها دلسوز باشد؟

وی با بیان اینکه نظام اسلامی با امکانات ناچیز قائله‌های بزرگ‌تری را پشت سر گذاشته است، افزود: بنده به‌عنوان یک طلبه و خدمتگزار خواسته‌ها و دغدغه‌های جوانان را به‌حق می‌دانم اما خواسته باید مشروع و معقول و در توان برآوردن باشد و باید مسئولان نیز خواسته‌ها را در حدی که می‌توانند اجابت کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با گلایه‌مندی از عملکرد برخی مسئولان گفت: جوانان نباید خود را در معرض هلاکت قرار دهند ما هیچ‌گاه خواسته معقول جوانان را نادیده نگرفته و نمی‌گیریم و با گرانی‌ها مخالف هستیم و نباید منابع را برای کارهایی که هیچ منفعتی ندارد صرف کنند.

حسینی اشکوری با بیان اینکه صرف هزینه‌های غیرضروری در نظام جمهوری اسلامی هیچ اولویتی ندارد، تصریح کرد: هزینه‌هایی که مربوط به اقتدار و حیثیت و کرامت ما است مانعی ندارد اما هزینه‌های غیرضروری را باید از نظام اسلامی حذف کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران اسلامی اجازه اغتشاش و فتنه‌انگیزی را نخواهند داد، بیان کرد: مسئولان نظام نیز باید به خواسته‌های جوانان در حد معقول پاسخ داده و برآورده کنند، مسئولان نظام نیز باید بدانند مناصب دولتی و حکومتی امانتی در دست آن‌ها است و هر کس که می‌خواهد پا در این عرصه بگذارد باید با اجرت کم و پاسخگویی بالا کار کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کسی که توانمند است حق سوءاستفاده از موقعیت خود را ندارد، اگر مبنا خدمتگزاری به مردم است مدیران می‌توانند در مناصب خود مانده و در خدمت صیانت از مملکت باشند اما اگر پست‌ها را مقر معیشت خود قرار دهند نه قرآن و نه اسلام آن را می‌پذیرد.

حسینی اشکوری با بیان اینکه مدیران حق سوءاستفاده و رانت را به‌هیچ‌ عنوان ندارند، تأکید کرد: مردم عزیزمان باید آگاه باشند که رسانه‌های بیگانه و کشورهای غربی که به‌عنوان دفاع از مردم به میدان آمده‌اند چه بلاهایی بر سر مردم افغانستان، مصر و عراق آورده‌اند، این‌ها طرفداران غارت اموال مسلمین و بلاد مسلمین هستند.

Share