بهروز نعمتی خبر داد:

جلسات رأی اعتماد به کابینه از شبکه خبر پخش مستقیم می‌شود | روحانی سه‌شنبه به مجلس می‌آید

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه جلسات رأی اعتماد به کابینه پیشنهادی به صورت زنده و مستقیم از شبکه خبر پخش می‌شود، گفت: رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش به مجلس می‌آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، بهروز نعمتی نماینده مردم تهران و سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای دولت دوازدهم، اظهار داشت: حسن روحانی رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه این هفته ۲۴ مردادماه برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابد.

وی افزود: رئیس‌جمهور ۲.۵ ساعت فرصت دارد برنامه‌ها و خط مشی دولت دوازدهم را برای وکلای ملت تشریح و از کابینه پیشنهادی‌اش دفاع کند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: پس از سخنرانی رئیس‌جمهور، ۵ نماینده مخالف و ۵ نماینده موافق کلیات برنامه‌ها و خط مشی دولت دوازدهم هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق سخنرانی خواهند کرد، هر یک از نمایندگان موافق و مخالف کلیات کابینه پیشنهادی می‌توانند تمام یا بخشی از زمان ۱۵ دقیقه‌ای خود را به نمایندگان دیگر واگذار کنند.

نعمتی با بیان اینکه پس از سخنرانی موافقان و مخالفان کلیت کابینه پیشنهادی، مجلس وارد بررسی صلاحیت و برنامه‌های تک‌تک وزرای پیشنهادی بر اساس حروف الفبا می‌شود، گفت: جلسات رأی اعتماد به کابینه پیشنهادی به صورت زنده و مستقیم از شبکه خبر پخش خواهد شد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جلسات علنی مجلس از روز سه‌شنبه در ۲ شیفت کاری برای بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی برگزار می‌شود، صبح روز پنج‌شنبه ۲۶ مردادماه نیز مجلس نشست علنی خواهد داشت اما برگزاری جلسه علنی نوبت عصر پارلمان در روز پنج‌شنبه بستگی به رأی وکلای ملت دارد.

Share