استاندار گیلان در جمع مردم اطاقور

دولت یازدهم با کنترل واردات از کشاورزان گیلانی حمایت کرد

استاندار گیلان در جمع مردم اطاقور لنگرود گفت:جلوگیری از واردات بی رویه برنج و افزایش دوبرابری قیمت برگ سبز چای نشان از توجه دولت به کشاورزان و روستائیان گیلان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر محمد علی نجفی مردمان اطاقور را مردمانی مهربان و دوست داشتنی توصیف کرد و افزود: بسیار خرسندم امروز به بهانه افتتاح این پروژه که به نام سردار رشید اسلام شهید املاکی مزین گردیده در جمع صمیمی شما مردمان خوب این منطقه حضور یابم.

وی با اشاره به توفیقات دولت در ارتقاء شاخص آبرسانی روستایی اظهار داشت: تا سال ۹۷ تمامی روستاها را از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

نجفی در ادامه با بیان اینکه تمام سعی ما بر این است تمامی روستاهای شهرستان لنگرود را تا سال ۹۶ آبرسانی کنیم افزود: حجم اعتبارات پروژه ها ی در حال شکل گیری در شهرستان لنگرود نشان از هماهنگی و پیگیری خوب مسئولین شهرستانی و استانی بوده که توسعه این شهرستان را در پی دارد.

استاندار گیلان شاخص آبرسانی شهری در استان را ۹۹.۸ درصد عنوان کرد و افزود: به یاری خداوند با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته این رقم را به ۱۰۰ درصد خواهیم رساند.

نجفی به تلاش هلای دولت در جلوگیری از واردات برنج اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم واردات این محصول به حداقل کاهش یافت.

وی با یادآوری واردات بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تنی برنج در دولت گذشته اشاره کرد و افزود: انبارهای برنج در سال ۹۲ مملو از واردات برنجی بود که بعضآ فاسد شده بود.

دکتر نجفی با اشاره به تمهیدات دولت یازدهم در جهت حمایت از کشاورزان اظهار داشت: خوشبختانه در سال گذشته با توجه به کنترل واردات و حمایت های  رییس جمهوردولت  در این بخش قیمت مناسب برنج را شاهد بودیم .

وی به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در طی ۳ سال گذشته خبر داد و افزود: در سال جاری نیز این  محصول از افزایش  قیمت برخوردار خواهد بود.

استاندار گیلان به سرمازدگی و خسارات وارد شده  به باغات مرکبات  اشاره کرد و افزود : حمایت از بخش تولید، مصرف و تامین مواد مصرفی مورد نیاز مردم  از جمله اولویت ها ی مهم دولتمردان به شمار می رود .

وی با اشاره به نام گذاری سال جدید  به نام اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال اظهار داشت: باید با بهره گیری از توان داخلی در جهت تحقق شعار امسال تلاش کنیم و این را وظیفه خود می دانیم.

نجفی افزود: تمام تلاش ما بر این است تا رضایت مردم که رضایت خداوند متعال را در پی خواهد داشت جلب کنیم.

استاندار گیلان از رشد تمامی شاخص های توسعه ای استان در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: به شاخص ها که بنگریم خواهیم دید با همکاری و همراهی تمامی مجموعه استان توفیقات خوبی نسبت به سال ۹۲ حاصل شده است.

نماینده مردم شهرستان لنگرود نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات دولت یازدهم و استاندار گیلان اظهار داشت: دکتر نجفی به مسائل استان به خوبی واقف بوده و در کمال آرامش و امنیت و دوستی کارهای بزرگی در گیلان با مدیریت ایشان در حال انجام است.

وی به رشد قابل توجه شاخص های زیربنایی در دولت یازدهم از جمله آبرسانی و گازرسانی روستایی اشاره کرد و گفت: این اقدامات در حالی انجام شد که دولت یازدهم وارث طرح های نیمه کاره بسیاری از گذشته بود که بدون منطق و کارشناسی کلنگ زنی شد.

مهرداد لاهوتی افزود: بسیاری از استان های دیگر از نحوه اجرای پروژه های عمرانی استان به عنوان الگو بهره می گیرند.

گفتنی است : فاز نخست مجتمع  آبرسانی سردار شهید املاکی در اطاقور شهرستان لنگرود عصر امروز با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این طرح در فاز نخست ۳۵۰۰ نفر در ۱۷ روستای اطاقور از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شدند.

برای اجرای این طرح  که ساخت آن در دولت یازدهم شروع شد ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است که ۴۷ میلیارد ریال از صندوق توسعه‌ی ملی بوده است.

با بهره‌برداری کامل از مجتمع آبرسانی سردار شهید املاکی تا پایان سال ۵۵ رستای لنگرود از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

شاخص آبرسانی روستایی لنگرود در ابتدای دولت ۷۹ درصد بود که هم اکنون به ۸۷ درصد رسید.

Share