فرماندار شفت در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان :

دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برای مقابله با هرگونه بحران آمادگی کامل داشته باشند

محمدرضا محسنی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شفت با اشاره به اینکه بارش برف در روزهای آینده در این شهرستان ادامه خواهد داشت افزود: دستگاهای اجرایی و خدماتی باید برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدرضا محسنی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شفت با اشاره به اینکه بارش برف در روزهای آینده در این شهرستان ادامه خواهد داشت افزود: دستگاه‎های اجرایی و خدماتی باید برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش های هواشناسی و استعلام از نهاد های ذیربط احتمال طغیان رودخانه های نیز وجود دارد افزود: مدیران شهرستان باید تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا مشکلات به حداقل برسد.

فرماندار شفت از تلاش های مدیران و کارکنان دستگاهای اجرایی این شهرستان در جریان بارش برف ۱۲ بهمن قدردانی کرد و افزود: تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران در شامگاه این روز سبب شد که با تشریک مساعی و حضور به موقع بر مشکلات غلبه شود.

وی با اشاره به اینکه رطوبت بسیار بالای برف گذشته و یخبندان کم سابقه مشکلاتی را برای مردم گیلان به وجود آورد افزود : استاندار گیلان، معاونت امور عمرانی و مدیر کل مدیریت بحران استانداری از اولین ساعت بامدادی بارش برف با فرمانداران بالاخص این فرمانداری تماس مستقیم داشته و امور را رصد و پیگیری میکردند و خوبست همه  در بیان مطالب و انتقادات انصاف را رعایت کرده و زحمات مسئولان خدوم را غیر منصفانه زیر سوال نبریم.

نماینده عالی دولت در شفت در ادامه با بیان اینکه ماموران راهداری و شهرداران شهرستان شفت از نخستین ساعات بارش برف کار خود را آغاز کردند افزود: وقتی مدیران پای کار باشند نیروهای زیرمجموعه کارایی بیشتری از خود نشان می دهند.

وی با بیان اینکه قطعی برق در برف گذشته شفت و یخبندان پس از آن حداقلی بود افزود: با برنامه ریزی های جهاد کشاورزی بسیاری از راه های فرعی روستایی به وسیله تراکتورهای کشاورزان این شهرستان بازگشایی شد.

محسنی با بیان اینکه بازرسی های اداره گاز شفت برای مدیریت مصرف تا پایان فصل سرما باید مستمر باشد افزود: در صورت نیاز گاز ادارات و واحدهای صنعتی قطع خواهد شد تا خانوارها به این نعمت پاک دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای بازگشایی محورها و راهای اصلی شهرستان از توان داخلی و ظرفیت بخش خصوصی به کار گیری شد افزود: دهیاران و بخشداران عملکرد خوبی در هماهنگی و بازگشایی محورهای فرعی داشتند.

فرماندار شفت در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بازگشایی محورهای این شهرستان باید بر اساس برنامه و اولویت انجام شود افزود: مدیران نباید تحت تاثیر فضای مجازی قرار گیرند و اطلاع رسانی ها باید از سوی فرمانداری شفت انجام گیرد.

وی با بیان اینکه رضایت مندی مردم باید مورد توجه ویژه مدیران شهرستان شفت قرار گیرد افزود: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که برق، گاز و آب هیچ خانواری  در جریان برف قطع نگردد.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه خودروها و ماشین آلات خدماتی و امدادی شهرستان باید به زنجیر چرخ مجهز و میزان سوخت آنها تامین شود افزود: نمک پاشی جاده ها در محور امامزاده ابراهیم و سیاهمزگی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نانوایی های شهر شفت و روستاها نباید در روزهای برفی تعطیل باشد تصریح کرد: همه مدیران دستگاه های دولتی باید تلاش کنند که رضایت مندی مردم در جریان برف محقق شود.

محسنی در پایان افزود: در روستاهای مژدهه در بخش مرکزی و سیاهمزگی و امامزاده ابراهیم در بخش احمدسرگوراب حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برف بر روی زمین نشسته است.

Share