روایت نماینده رشت از روز پُر غم و غصه مجلس!

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود با نام”روز پُر غم و غصه مجلس” نوشت: امروز در مجلس برای تصویب ماده پر ارزش ایثارگران عده ای کت از تن درآوردند تا مصوبات ایثارگران را هوا کنند.

 اختصاصی  پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جانباز دوران دفاع مقدس،مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده دوره نهم و دهم مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود با نام”روز پُر غم و غصه مجلس” نوشت: امروز در مجلس برای تصویب ماده پر ارزش ایثارگران عده ای کت از تن درآوردند تا مصوبات ایثارگران را هوا کنند.

متن یادداشت بدین شرح است:

امروز یکشنبه ٢۶ دی آخرین روز بررسی و تصویب برنامه ششم بود در هفته قبل یک ماده ایثارگران که خیلی ارزش جدی نداشت راحت و بدون دغدغه تصویب شد ! و دیشب در نوبت سوم دو ماده دیگر تصویب شد ! و اما امروز در نوبت صبح دو ماده اخر ولی بسیار با ارزش ایثارگران ، واقعا نفس گیر شد!! متاسفانه مخالفت ها جدی بود . تقریبا رنگ ها تغییر کرده بود!!  آنچه که من فهمیدم و دیدم این بود که : عده ای یادشان رفت که اگر امنیتی امروز در این کشور وجود دارد از سربلندی همین ایثارگران است تعدادی سخنرانی های آتشین دوران انتخاباتشان و تعریف و تمجید از ایثارگران و اخذ رای از آنان را فراموش کرده بودند البته مخالفینی که امروز کت کنده بودند تا مصوبات ایثارگران را هوا کنند من شخصا به چند دسته تقسیم می کنم دسته اول که تعدادشان کم ولی اثر گذار بودند کسانی هستند که اصلا به ایثارگران و توجه به انان اعتقاد ندارند و دسته دیگر اصلا موضوع را متوجه نشده بودند فقط می خواستند حرفی زده باشند و عده ای هم که اعتقاد داشتند ولی دو دل بودند در این شانتاژ بازی ها و مغلطه کاری ها سُر خورده بودند طرف بی اعتقادها !! در هر صورت امروز روز غصه و غم بود! خدا گواه است من به شخصه از هیچکدام از این مصوبات و مزایا بهره مند نمی شوم یا شامل حال من نمی شود . ولی فارغ از توصیه های امام (ره) و رهبری ، ما همه مدیون شهدا و ایثارگران هستیم اگر انها نبودند ما هرگز امن ترین کشور منطقه نبودیم حال نباید خیلی سریع همه چیز را فراموش کنیم و توجه به انها و رفع مشکلات اجتماعی و معیشتی انها باید دغدغه اول ما باشد جالب اینکه بعضی از نمایندگان در پی حذف خدمات جاریه ایثارگران بودند !! یعنی نه اینکه خدمتی اضافه نمی کردند و یا در تثبیت ان تلاشی نداشتند تمام زور خود را بر کاهش خدمات گذاشته بودند !! و به هیچ وجه حرف گوش نمی دادند. و به اصطلاح شمشیر را از رو بسته بودند جالب تر اینکه در نطق اشان مرتب از شناسنامه ایثارگری خودشان می گفتند و از ایثارگران و خاندان شهدا تعریف می کردند و النهایه نتیجه می گرفتند که دیگر بس است !! و قیس علیهذا و حیف که نمی شود اسامی اشان را گفت تا مردم بدانند به چه کسانی رای داده اند که امروز با تکیه بر این صندلی های سبز ، قول و فعل های داده شده را فراموش کرده اند! بنظرم حرفی که یک جوان در جلوی درب دانشگاه تهران بمن زد اینجا معنا پیدا می کند ایشان بمن و آقای دکتر صادقی نماینده تهران گفت من نمی خواهم بدانم نماینده من چقدر حقوق می گیرد ؟ و یا چقدر اموال دارد ؟ من می خواهم بدانم به هر طرح یا لایحه ای چه رایی داده است ؟ اطلاع داشتن از اثر گذاری یک نماینده بر سرنوشت مردم مهمتر از اطلاع از زیر و بم شخصی یک نماینده مجلس است !!! بنظرم دیگر نباید رای نماینده پنهان باشد باید شفاف باشد تا همه در مورد نماینده و عملکردش بتوانند درست قضاوت کنند.

Share