چهره‌های مشهور خارج از لیست چقدر رای داشتند؟

محمد غرضی و مهدی کوچک زاده چه تعداد رای کسب کردند؟!

شمارش آرای نمایندگان مجلس در تهران و بررسی تعداد آرا نشان می‌دهد چهره‌های سیاسی خارج از لیست‌های انتخاباتی شانس چندانی برای ورود به مجلس ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا، انتشار تعداد آرای نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران حاوی نکات جالبی است؛

entekh_2015-11-18_20-51-352 سی نفر اول همه از لیست اصلاح‌طلبان و سی نفر بعدی از لیست اصولگرایان بودند.

– محمدحسین طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت یازدهم با کسب ۱۱ هزار و ششصد و هشتاد و پنج رای، کمتر از یک درصد دکتر عارف رای داشت و در رده نودم قرار گرفت.

– شهاب‌الدین صدر که پیش از این ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور و معاونت وزارت بهداشت را بر عهده داشت، با نزدیک به سی و دو هزار رای، کمتر از یک درصد رای مردم تهران را به خود اختصاص داد و در رتبه هفتادم قرار گرفت.

– محمد غرضی نیز که در انتخابات ریاست جمهوری سال نود و دو، حدود پانصد هزار رأی به دست آورده بود، در انتخابات مجلس دهم با سی و چهار هزار رای در رتبه شصت و هشتم قرار گرفت.

عشرت شایق که با دوهزار و ۲۵۰ رای در رتبه ۴۶۲ قرار گرفته است، پیش از این نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی بود و از اعضای ارشد جمعیت ایثارگران محسوب می‌شود.

– محمدکریم شهرزاد نماینده اصولگرای اصفهان در مجلس هفتم نیز با سه هزار و ۶۳۱ رای در رتبه دویست و هشتاد و پنجم قرار گرفته است.

– مهدی کوچک‌زاده نیز با ۴۶ هزار رای در رده ۶۴ قرار دارد.

tel final1

Share