دبیر شورای عالی امنیت ملی

نمی‌توان هر روز قانونی برای سرقت اموال مردم ایران تصویب کرد و از اعتمادسازی هم سخن گفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دبیر شورای عالی امنیت ملی خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: نمی‌توان هر روز قانون و رویه‌ای جدید برای ایجاد محدودیت‌های خصمانه و سرقت غیرقانونی اموال مردم ایران به تصویب رساند و در کنار آن با بیان گفتارهای زیبا از اعتمادسازی و حسن نیت سخن گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق صبح امروز (دوشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۳۹۴۱۰۰۷۰۰۰۳۵۵_PhotoAعلی شمخانی با تبریک دستاوردهای ارتش و نیروهای مردمی عراق در عملیات الرمادی و آزادسازی بخش مهمی از مناطق اشغالی عراق از لوث وجود گروه‌های تروریستی بر استمرار مسیر موفق تکیه بر نیروهای بومی و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی عراق برای برقراری امنیت در این کشور تاکید کرد.

نماینده مقام معظم رهبری گفت: آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست، بلکه از جریان تروریسم به عنوان ابزار تبلیغاتی و سیاسی برای مشروعیت بخشی به نفوذ بلندمدت خود در خاورمیانه و کشورهای اسلامی بهره می‌برد.

وی افزود: کشورهای منطقه از جمله عراق بدون توجه به وعده‌های کشورهای فرا‌منطقه‌ای باید تمام ظرفیت‌های خود را برای ریشه کن سازی تهدید فزآینده تروریسم بسیج کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: قطعنامه‌ها و مواضع کشورها داعش را ریشه کن نخواهد کرد، بلکه اراده مردم و عزم دولتمردان است که می‌تواند بار دیگر امنیت و آرامش را به عراق و سوریه بازگرداند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به قطعنامه ۲۲۴۵ شورای امنیت سازمان ملل متحد و تلاش آغاز شده برای حل بحران سوریه از مسیر سیاسی افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری در‌گیری‌های نظامی در سوریه بر لزوم اتخاذ راهکارهای سیاسی برای پایان دادن به جنگ و خونریزی تاکید داشت، ولی رویکردهای حمایتی برخی کشورها از گروه‌های تروریستی که متاسفانه همچنان نیز ادامه دارد موجب وارد شدن خسارت های عظیم مادی و انسانی به کشور سوریه و گسترش غیر قابل کنترل تروریسم شد.

دریابان شمخانی با تاکید بر ضرورت احترام به حق حاکمیت کشورها، سوء استفاده از موضوع مبارزه با تروریسم برای پیگیری اهداف سیاسی و لشکرکشی نظامی را محکوم کرد و اظهار داشت: هر اقدامی که موجب کاهش تمرکز بر مبارزه با گروه‌های تروریستی شده و موجب شکل گیری منازعات سیاسی و نظامی بین کشورهای منطقه شود، قطعا به نفع تروریسم و غیرسازنده خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تصویب قانون جدید صدور ویزا از سوی آمریکا این اقدام را مغایر صریح بند حسن نیت در برجام عنوان کرد و گفت: انجام اقداماتی از این دست، ضمن توسعه بی اعتمادی موجب آشکار شدن مغایرت‌های آشکار در گفتار و رفتار دولتمردان آمریکا نزد افکار عمومی جهانی خواهد شد.

وی افزود: نمی‌توان هر روز قانون و رویه‌ای جدید برای ایجاد محدودیت‌های خصمانه و سرقت غیر قانونی اموال مردم ایران به تصویب رساند و در کنار آن با بیان گفتارهای زیبا از اعتمادسازی و حسن نیت سخن گفت.

سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی عراق گفت: عراق به صورت یکپارچه در برابر توطئه‌های خارجی که گسترش اختلافات را برنامه ریزی می‌کنند، خواهد ایستاد.

وی ارتقاء مستمر همکاری‌های همه جانبه بین دو کشور را اجتناب ناپذیر و اقدامی در مسیر تامین منافع مشترک و شکل گیری امنیت پایدار در منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش‌های ارزنده جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی، امنیتی و نظامی برای مقابله با تهدیدات گروه های تروریستی و حمایت همه جانبه از دولت و مردم عراق در سخت ترین شرایط امنیتی، هرگز از خاطر مردم این کشور محو نخواهد شد.

tel final1

Share