توضیح وزارت بهداشت درباره صحبت‌های هاشمی

بیانیه وزارت بهداشت درمورد اظهارات هاشمی در خصوص مسمومیت زائران سعودی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،در خبر مربوط به مسمومیت زائرین عربستانی که به نقل از وزیر بهداشت در برخی رسانه ها مبنی بر عمدی بودن این مسمومیت عنوان شده بود، ضمن تکذیب این خبر تاکید می شود: وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیماران و علت مسمومیت این زائران در مشهد عنوان کرد: در پزشکی هر مسمومیتی ممکن است عمدی باشد مگر خلاف آن ثابت شود و ضروری است دستگاههای نظارتی با اطلاع رسانی به موقع از بروز شایعات جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،در خبر مربوط به مسمومیت زائرین عربستانی که به نقل از وزیر بهداشت در برخی رسانه ها مبنی بر عمدی بودن این مسمومیت عنوان شده بود، ضمن تکذیب این خبر تاکید می شود: وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیماران و علت مسمومیت این زائران در مشهد عنوان کرد:  در پزشکی هر مسمومیتی ممکن است عمدی باشد مگر خلاف آن ثابت شود و ضروری است دستگاههای نظارتی با اطلاع رسانی به موقع از بروز شایعات جلوگیری کنند.hashemi

 لازم به ذکر است در هیچ بخشی از مصاحبه ایشان به اثبات عمدی بودن این مسئله اشاره نشده است، ضمن اینکه تاکنون هیچ مستندی مبنی بر اثبات عمدی بودن مسمومیت زائرین عربستانی گزارش نشده است.

 این وزارتخانه ضمن تکذیب ادعای برخی رسانه ها و اثبات تعمدی خواندن حادثه مسمومیت زائران از قول وزیر بهداشت، از رسانه ها درخواست دارد با توجه به حساسیت این موضوع و موارد مشابه در انعکاس اخبار از قول مقامات رسمی دقت لازم را مبذول نمایند.

 این در حالی است که هاشمی وزیر بهداشت درباره اینکه آیا این موضوع عمدی بوده یا خیر، گفته است: در این زمینه دستگاه‌های نظارتی باید پاسخ دهند. آنچه که مربوط به وزارت بهداشت بوده، به سرعت عمل شده است و تشخیص و درمان‌های لازم صورت گرفته است. مجموعه این افراد ۳۳ نفر بوده‌اند که تا پایان شب گذشته متاسفانه ۴ نفر از آنها به دلیل مسمومیت شدید جان خود را از دست دادند.

 وی همچنین تاکید کرد: در هر حال با توجه به شرایط ما در منطقه و همچنین موضوع عربستان، چنین مباحثی باید به سرعت پیگیری و اطلاع‌رسانی شود و متخلفان نیز باید به شدیدترین وجه مجازات شوند. مردم نیز همین انتظار را دارند.

Share