شهری خالی از تبلیغ مراسم شهدا

آیا نبایدشهدا با این شهر و مردمانش قهر کنند؟ + تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اداره ای که وظیفه ترویج فرهنگ اسلامی را دارد همزمان با تشییع و نماز بر پیکر شهیدان این مردم در حال برگزاری جشنواره تئاترش است و حتی برای ساعاتی حاضر نیست برنامه اش را به تعویق بیاندازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ۵شهید گمنام رشت امروز بر روی شانه های مردم غیور رشت تشییع گردیدند که یکی از این شهدا برای تدفین در اداره اطلاعات استان و ۴ شهید دیگر برای تشییع دوباره و تدفین به لنگرود اعزام گردیدند.

24627اما افسوس…

اداره ای که وظیفه ترویج فرهنگ اسلامی را دارد همزمان با تشییع و نماز بر پیکر شهیدان این مردم در حال برگزاری جشنواره تئاترش است و حتی برای ساعاتی حاضر نیست برنامه اش را به تعویق بیاندازد. آن هم در چند قدمی شهرداری رشت در مجموعه خاتم النبیا که اگر کسی در جلو درب آن می ایستاد صدای نوای مردم را می شنید که بر سر پیکر جوانانشان نوحه می کنند.

شاید آقایان بگویند از این برنامه با خبر نیستیم که باید در جواب گفت چه مصیبتی از این بالاتر که مسئولان اصلی فرهنگی استان از برپایی مراسم تشییع ۵شهید در مرکز استان و آن هم در خیابانهای اصلی شهر بی خبرند!!!

اما افسوس…

teatr-500x375

در شهری که برای آن فرهیخته گرامی دیگر جایی برای بنر و پرده زدن باقی نمانده بود و یا وقتی فلان کنسرت موسیقی به این شهر می آید دار و دیوار ولایتمان پر می شد از عکسهای آنچنانیشان ، بجز  سه بنری که آن هم در جایگاه نماز بر پیکر شهدا در شهرداری نصب شد هیچ تبلیغی در شهر دیده نشد و هیچ تبلیغی برای این برنامه صورت نگرفت.

SAM_0911-500x666

جای دور نرویم اگر در همین ادارات شهرمان مسئولی برای آبدارخانه آن اداره منصوب شود بازار ” انتصاب بجا و شایسته”   داغٍ داغ می شود.

اما افسوس…

اگر از مردم رشت بپرسی شاید بیشترشان از مرگ آن پیشکسوت پرورش اندام خبر داشته باشند اما ۱۰ دقیقه از نماز بر پیکر مطهر شهیدان نگذشته بود که جوانی  از ما می پرسید اینجا چه خبر بوده؟؟!!!

اما باز  دمِ مردم شهید پرورمان گرم که گلبرگ گلهای روی تابوت این شهیدان را برای تبرک بر چشمان خود می کشیدند تا به شهیدان بگویند هنوز سکه های رشادت و ایستادگی در این ولایت ارزش دارد ، حتی اگر برای برخی اکراه داشته باشد.

32

بالاخره ما که خسته شدیم از مسئولان فرهنگیمان که برای مراسم بزرگترین مدالهای افتخارمان شاید با اندازه یکی از این فرهیختگان گرامی ارزش قائل نیستند. شاید هم مقصر نباشند ارزشها برای آنها چیزهای دیگریست که امروزه در سطح جامعه در حال ترویج است!!!/۸ دی نیوز

Share