انهدام شرکت هرمی در فومن و دستگیری ۸ نفر از اعضای آن

سرهنگ عباس حقیقی‌نیا، سرپرست فرماندهی انتظامی فومن از شناسایی و انهدام یک شرکت هرمی و دستگیری ۸ نفر از اعضای آن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرپرست فرماندهی انتظامی فومن از شناسایی و انهدام یک شرکت هرمی و دستگیری ۸ نفر از اعضای آن در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس حقیقی‌نیا اظهار داشت: سرگروه‌های شرکت‌های هرمی با شناسایی جوانان جویای کار و جلب اعتماد آن‌ها اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی در شهرستان فومن، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت گفت: پس از تحقیقات نامحسوس، صحت موضوع محرز شد و پلیس با تحقیقات نامحسوس و اشرافیت اطلاعاتی محل فعالیت اعضای این باند را در یک ویلای اجاره‌ای در فومن شناسایی کردند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان فومن از اعزام ماموران انتظامی به محل مورد نظر خبر داد و تصریح کرد: ۸ نفر از اعضای این شرکت هرمی دستگیر و ۱۱ جلد جزوه آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی کشف شد.

این مقام انتظامی اذعان داشت: متهمان ۲۹.۳۰، ۳۲.۳۲، ۴۰.۴۱، ۴۳ و ۴۸ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ حقیقی‌نیا در پایان با اعلام اینکه فعالیت اینگونه شرکت‌ها هیچگونه وجهه قانونی ندارد، خاطرنشان کرد: فعالیت در قالب شرکت‌های هرمی مانع رشد و شکوفایی اقتصادی می‌شود.

Share