پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد|فعالیت ۸ شرکت هواپیمایی در گیلان

سرپرست اداره کل فرودگاه گیلان اعلام کرد: دهمین مقصد پروازی این فرودگاه برای پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دهمین مقصد پروازی این فرودگاه برای پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد.

سید محسن میرحسینی افزود: پرواز یادشده از اول آبان ماه برای روزهای پنجشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی زاگرس تعریف شده است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر هشت شرکت هواپیمایی ایران ایر، آسمان، ایرتور، کارون، کاسپین، کیش ایر، پویا و زاگرس در گیلان فعال هستند.

میر حسینی تصریح کرد: وضعیت پرواز های گیلان در چهارماهه اول سال بدلیل بروز بحران کرونا با ۴۵ درصد کاهش روبرو بود که الان وضعیت به شرایط مدت مشابه در سال گذشته رسیده است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۸۶ پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، تبریز، عسلویه، کیش، بندرعباس، اصفهان، اهواز، شیراز و بوشهر انجام می شود.

میرحسینی یادآور شد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

Share