تعیین ۲۰۹رویکرد در کمیته ملی المپیک برای توسعه ورزش قهرمانی ایران

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به تعیین ۲۰۹ رویکرد در این کمیته برای توسعه ورزش ایران، گفت: نمی‌توان بدون داشتن یک برنامه استراتژیک اهداف بلندمدت خود دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سیدرضا صالحی امیری غروب پنجشنبه در اختتامیه سومین کنگره ملی دستاوردهای علوم ورزشی و سلامت و اولین کنگره ملی مدیریت راهبردی در ورزش که در سالن همایش‌های منطقه آزاد انزلی برگزار شد، اظهار کرد: ورزش ایران به سرعت به سمت قله‌های توسعه در حال حرکت است و ورزشکاران ایرانی سکوهای جهانی را یکی پس از دیگری تصاحب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه نظام تصمیم‌گیری در ورزش قهرمانی ایران مبتنی بر یک نظام تصمیم سازی است، افزود: راه نجات کشور برای رسیدن به قله‌های توسعه این است که باور کنیم که مسیر تصمیم‌گیری باید از مجرای تصمیم سازی حرکت کند.

صالحی امیری با اشاره به ضرورت دوری ورزش از هرگونه حاشیه تصریح کرد: ورزش امروز بیش از هر زمان دیگری به انسجام و وفاق و پرهیز از حاشیه نیاز دارد و برای توسعه و تعالی همه جانبه ورزش باید از بروز حاشیه‌ها پرهیز کنیم.

وی با اشاره به اینکه کسب کرسی‌های بین المللی می تواند فرصت‌های زیادی را در اختیار ورزش ایران قرار دهد، تاکید کرد: از تمام ظرفیت‌های ورزش کشور برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو و کسب سکوهای افتخار توسط ورزشکاران ایران اسلامی استفاده می شود.

ارسال ۴۲۰ مقاله به دبیرخانه کنگره

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ورزشکاران گیلانی سهم بسرایی در این المپیک خواهند داشت، تصریح کرد: در عرصه ورزش قهرمانی در آسیا جز مدعیان هستیم و آینده ورزش قهرمانی ایران از آن نسل جدید در حال رویش است.

وی ادامه داد: این منطقه با توسعه زیرساخت‌های می تواند میزبان رقابت‌های بین المللی باشد و در تلاش هستیم این منطقه را به عنوان مرکز برگزاری مسابقات بین المللی معرفی کنیم.

صالحی امیری با اشاره به اینکه ۲۰۹ رویکرد در کمیته ملی المپیک و ورزش قهرمانی ایران برای رسیدن به قله‌های توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: نمی‌توان بدون داشتن یک برنامه استراتژیک اهداف بلند را تحقق بخشید در همین راستا کمیته ملی المپیک در قالب ۱۷ کمیسیون تخصصی از ۱۷۰ نفر از نخبگان کشور دعوت به همکاری کرده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری این کنگره، افزود: در این کنگره با فراخوان علمی از سراسر کشور بیش از ۴۲۰ مقاله جمع آوری شد و معتقدم گیلان می تواند در سال آینده این گنگره را به صورت بین المللی برگزار کند.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: با چاپ مجموع مقالات، دستاوردهایی برای توسعه و تعالی ورزش ایران ایجاد می کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت در مسیر حرکت ورزش ایران به سمت قله‌های توسعه بهره برداری کنیم.

Share