ایران هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا ندارد | بالاتر شهادت در راه خدا کاری وجود ندارد

رئیس سارمان اوقاف و امور خیریه کشور بالاتر شهادت در راه خدا کاری وجود ندارد، بیان کرد: شهیدان عشوری و ححجی ها انقلاب کردند آنها هدف‌های واحد داشتند و با جهاد خود نشان دادند از خواص الهی هستند و به ما نیز عزت و عظمت دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دومین یادواره شهید حسن عشوری با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی و با حضور خیل عظیمی از مردم ولایتمدار و شهیدپور شهرستان رودسر در گلزار شهدای آستان مقدس امامزادگان ماچیان برگزار شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم به مقام والای شهدا نزد پروردگار اشاره کرد و با بیان اینکه شهدا در آن دنیا عده زیادی را شفاعت می‌کنند ابراز داشت: شهدا شبیه مردگان نیستند بلکه طبق آیات قرآن کریم آن‌ها زنده‌ هستند و نزد پروردگار روزی می‌خورند.

خاموشی با بیان اینکه برتر از مقام شهادت کار نیک دیگری وجود ندارد عنوان کرد: شهدا همواره برای رسیدن به معشوق حب شهادت داشتند به طوری‌که حتی پس از شهادت نیز آرزوی بازگشت به دنیا دارند تا مجدداً در راه پروردگار خود وارد جبهه نبرد شده و به شهادت برسند.

وی نگاه عمیق به باطن دنیا و دوری از خوشی‌های زودگذر آن توسط شهدا را از جمله ویژگی‌های برجسته آنان دانست و تصریح کرد: شهدا در مقابل فدا کردن جان خود به مقام ولی الهی نزد خدا نائل می‌شوند و مانند شهید عشوری و حججی هیچ خوف و حزنی از دشمنان ندارند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پاسداری و حراست از اسلام و انقلاب توسط شهدا را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: ملت ایران باید با الگوگیری از راه شهدا و با تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود، در راه حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تثبیت آن تلاش کنند.

خاموشی عزت و عظمت امروز انقلاب اسلامی را حاصل جان‌فشانی‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا خواند و تصریح کرد: به برکت خون پاک شهدا و عظمت ایران اسلامی این انقلاب به بسیاری از نقاط مختلف جهان صادرشده و موجبات بیداری اسلامی را در منطقه فراهم کرده است.

وی به تحریم‌های ظالمانه استکبار و فشارهای اقتصادی آنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت: در شرایط امروز باید با تمام توان و با تکیه‌ بر توان داخلی، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و با خارج شده از این اقتصاد تک ‌محصولی به خودکفایی اقتصادی برسیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ضرورت تمدن‌سازی و صدور انقلاب اسلامی به جهان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: باید بتوانیم از شهدا درس بگیریم و با الگوسازی راه شهدا برای فرزندان این سرزمین زمینه‌های لازم برای حفظ و تثبیت امنیت انقلاب اسلامی را میسر سازیم.

خاموشی تحریم‌های همه‌جانبه دشمن علیه ملت ایران و تلاش آنان برای شکست اقتدار مردم را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: ملت ایران هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا ندارد و با عزت و سربلندی که از آن برخوردار است با روحیه مقاومت می‌تواند از پیچ تحریم‌ها به‌ سلامت عبور کند.

شهید مدافع امنیت «حسن عشوری» از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که در مبارزه با گروهک‌های تکفیری و تروریستی در چابهار استان سیستان و بلوچستان به فیض شهادت رسید.

لازم به ذکر است در دومین سالگرد شهادت شهید «حسن عشوری» مادر شهید «محسن حججی» نیز حضور و داشت و پیکر مطهر یک شهید گمنام نیز قبل از آغاز این مراسم تشییع شد.

Share