احمدی‌نژاد یا جنتی؛ کدام یک پای عکاسان را از مجمع بریدند؟

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز بدون حضور عکاسان برگزار شد اما سوال اینجاست که چرا عکاسان به این جلسه دعوت نشدند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، جلسه شروع شد اما این بار خبری از عکس های جنجالی نبود و تنها عکس های خروجی از نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصاویری ختم می شد که روابط عمومی آن را منتشر کرده است. از این موضوع تنها یک احتمال بیشتر وجود ندارد و آن اینکه عکسی منتشر نشده است چراکه اصلا عکاس‌ها به این جلسه دعوت نشده اند. اما سوال مهمتر این است که چه عاملی باعث شده است که پای عکاسان از جلسات مجمع بریده شود؟

چند جلسه بعد از آنکه هاشمی شاهرودی بر صندلی ریاست مجمع تکیه زد تصاویری از او منتشر شد که نشان می داد ایشان از حال مساعدی برخوردار نیست و از آنجایی که صورت ایت الله هاشمی شاهرودی مورد توجه لنز دوربین خبرنگاران قرار گرفت حواشی هم در این رابطه ایجاد کرد. از انجایی که مدتهاست جلسات مجمع شاهد غیاب ایشان است پس دعوت نشدن عکاسان نمی تواند به دلیل وضعیت جسمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد.

رای آیت الله جنتی در موضوع سپنتا

تمام عکس های جنجالی که تا کنون از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام بیرون امده است یک طرف عکسی هم که روز ۲۰ تیرماه در ماجرای بررسی بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد ثبت شد هم یک طرف. همان عکسی که در فضای مجازی و رسانه ای غوغایی به پاکرد. همه اعضا دستها را به نشانه موافقت بلند کرده بودند و تنها ایت الله جنتی بود که دستش پایین بود.

واکنش ها به این عکس آنقدر زیاد شد که روابط عمومی مجبور شد به آن واکنش نشان دهد و در بیانیه ای اعلام کرد عکسی که منتشر شد مربوط به یک رای گیری دیگری است و هیچ ربطی به موضوع سپنتا ندارد.

علامت پیروزی احمدی نژاد

ماجرای جنتی و رایش به موضوع سپنتا تنها جنجالی نبود که دوربین خبرنگارها به پا کرد همین دو هفته پیش بود که حضور احمدی نژاد و نشان دادن علامت پیروزی تبدیل شد به جنجالی تازه.

حال باید دید کدام عامل باعث شده تا پای عکاسان از مجمع بریده شود و باید دید که هفته های آینده هم قرار است عکاسان به مجمع و جلساتش دعوت نشوند؟

Share