صیانت از معیشت مردم در برابر تیرهای جنگ اقتصادی دشمن ضروری است

امیر محمدپور، دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان اظهار داشت: صیانت از معیشت مردم در برابر تیرهای جنگ اقتصادی دشمن را امری ضروری دانست و گفت: یکی از اهداف استراتژیک آمریکا محدود کردن معادلات قدرت ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت با حضور امیر محمدپور دبیر شورای پدافند غیرعامل گیلان، علیرضا انصاری معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت و جمعی از روسای ادارات و نهادهای شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدا دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به انواع تهدیدات بیان کرد: تهدیدات به دو بخش طبیعی و غیرطبیعی و انسان ساز تقسیم می‌شود که تهدیدات طبیعی منشا طبیعت است و غیرقابل تغییر است؛ ولی تهدیدات انسان‌ساز به دلیل اینکه تفکر، اراده و دشمنی در پشت آن است، روز به روز در حال تغییر و تکامل است.

محمدپور با اشاره به عملکرد پدافند غیرعامل افزود: پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن می شود.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان سال جاری را سال تهدیدات و فرصت ها خواند و گفت: سال ۹۷ سال ویژه ای است، از یک طرف ما وارد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و از طرف دیگر شاهد تمرکزی از تهدیدات و البته فرصت ها پیش روی انقلاب هستیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند در یک پیچ مهم تاریخی قرار داریم که یکی از ویژگی های امسال این است که دشمن به صورت آشکار و به نوعی با چراغ روشن مقابل انقلاب اسلامی ایران ایستاده و تلاش می کند همه ظرفیتهای موجود را علیه انقلاب به کار گیرد، پس باید با یک انسجام و اتحاد داخلی با این تهدیدات مقابله کنیم.

محمدپور با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید با یک انسجام و اتحاد داخلی با این تهدیدات مقابله کنیم همچنین موضوع پدافند غیرعامل بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی خنثی سازی اثر تهدید بر کشور است و با توجه به آشکار بودن تهدیدات دشمن اهمیت پدافند غیرعامل چندین برابر سال های گذشته است.

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشور عنوان کرد: بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین جنگ بر عهده رهبر معظم انقلاب است و ایشان اعلام کرده اند که ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، جنگ اقتصادی حمله به مولفه های اقتصادی کشور حریف با هدف از پا درآوردن نظام حاکم آن است، در جنگ اقتصادی حوزه صادرات و واردات، تکنولوژی و دانش، بانک، پول و ارز مولفه های اصلی هستند.

محمدپور صیانت از معیشت مردم در برابر تیرهای جنگ اقتصادی دشمن را امری ضروری دانست و گفت: یکی از اهداف استراتژیک آمریکا محدود کردن معادلات قدرت ایران است، آمریکایی ها می دانند که برجام مقداری از اهداف آنها را تأمین کرده و چون فکر می کنند ایران می خواهد برجام را حفظ کند، بنابراین می خواهند تلاش کنند آن را پایه ای برای باج خواهی و افزون خواهی های خود قرار دهند و تلاش می کنند قدرت موشکی و نفوذ منطقه ایران را در تعهدات برجام بگنجانند.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به پیچیدگی استارتژی دشمن اذعان داشت: استراتژی جدید دشمن پیچیده و گسترده است و حوزه این استراتژی مردم هستند البته نظر های مختلفی در آمریکا وجود دارد، عده ای معتقدند براندازی جمهوری اسلامی ممکن نیست و تاکنون تلاش های زیادی برای این م