تاکید بر امداد رسانی سریع پس از وقوع تصادف | کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده ای در مهرماه

شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به آمار ۴۹ نفری تلفات جاده ای در استان گیلان در مهرماه سال جاری خاطرنشان کرد: این عدد در مدت مشابه سال قبل ۶۱ نفر بود که خوشبختانه کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده ای در مهرماه را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، هفتمین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راههای استان گیلان در سال جاری با هدف، هماهنگی جهت اجرای ماتور امدادرسانی جاده ای، برنامه ریزی به منظور برگزاری روز جهانی یادبود قربانیان تصادفات ترافیکی و پیگیری مصوبات جلسه قبل، به ریاست شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و سایر اعضا در محل اداره کل راه و شهرسازی برگزار گردید.

شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه با اشاره به نزدکی اربعین حسینی گفت: امسال هم مانند سال های گذشته زائران بسیاری از استان گیلان و سایر استانهای همجوار و بیش از ۱۰ هزار نفر از کشورهای همسایه وارد کشور ما می شوند و از استان ما عبور می کنند که عبور بدون حادثه و ایمن این عزیزان زائر کربلای حسینی بسیار حائز اهمیت است.

شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به آمار ۴۹ نفری تلفات جاده ای در استان گیلان در مهرماه سال جاری خاطرنشان کرد: این عدد در مدت مشابه سال قبل ۶۱ نفر بود که خوشبختانه کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده ای در مهرماه را نشان می دهد.

وی هدف تشکیل جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها را بررسی راهکارهای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای عنوان کرد و گفت: امیدواریم با پیگیری مصوبات این جلسات بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا هرگز شاهد حوادث تلخ و ناگوار در سطح جاده‌های استان نباشیم.

خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات بعمل آمده حدود ۶۰ درصد مرگ و میرهای ناشی از حوادث جاده ای در جاده ها دقایقی پس از وقوع آنها رخ می دهد گفت: بنابراین امداد رسانی سریع پس از وقوع تصادف بسیار حائز اهمیت می باشد که در این راستا همکاری و هماهنگی هر یک از دستگاههای امداد رسان جاده ای در انجام وظایف محوله از عوامل مهم می باشد.

وی اضافه کرد: بدین منظور اجرای مانور امداد جاده ای در سطح استان می تواند فرصت مناسبی برای شناسایی آسیب ها، محدودیت ها و چالش های فرا روی عملیات امداد رسانی و بروز قابلیت و فرصت ها باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان در پایان با اشاره به اینکه ۲۹ آبان لغایت ۱ آذر به نام روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی است تصریح کرد: پیرامون این موضوع اقداماتی در جهت استفاده از حمل و نقل عمومی، کاهش ترافیک افزایش ایمنی، رعایت سرعت مجاز به ویژه در مناطق مسکونی و حاشیه مدارس، پرهیز از رانندگی در حالت خواب آلودگی، بستن کمربند ایمنی، گذاشتن کلاه ایمنی توسط موتور سواران انجام گیرد و تشدید برخورد با متخلفان صورت بگیرد و در این راستا برنامه و همایشی برگزار می گردد.

Share