حمله خانم نماینده به معاون استاندار+ فیلم

همایش «زن، سلامت و خانواده» که ظهر امروز (یکشنبه ۲۳ مهرماه) در نیشابور برگزار می‌شد، به ناگاه با حاشیه هایی مواجه شد که خروج معاون سیاسی-امنیتی استاندار خراسان رضوی را از جلسه به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در این همایش و زمانی که معاون سیاسی استاندار پشت تریبون قرار داشت و مشغول سخنرانی بود، با اعتراض شدید اللحن هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی مواجه شد، به شکلی که چنارانی با پایه میکروفون به معاون سیاسی استاندار حمله کرد.

این اتفاق در حالی رخ می‌داد که پیشتر معاون سیاسی استاندار به صورت سهوی در سخنانی از عبارت “خراسان غربی” به جای “خراسان رضوی” استفاده کرده بود.

ماجرا از این قرار بود که حدود ۱۰ روز پیش، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی حین سخنرانی خود در تالار شهید عابد فرمانداری نیشابور در مراسم افتتاحیه پارلمان جدید بانوان، در میانه صحبت‌هایش به اشتباه از عبارتی ناصحیح استفاده کرد و گفت: «طی روزهای گذشته در سفر به خراسان غربی، پارلمان بانوان شهرستان‌های آن منطقه را افتتاح کرده ایم«.

در پایان سخنان وی، یکی از خبرنگاران اهل نیشابور به وی گفت: «آقای حسینی، شما شیرینی جلسه را به کام ما نیشابوریان، تلخ کردید و در سخنان‌تان از خراسان غربی نام بردید. آیا این عنوان جایگاه جدید در تقسیمات کشوری است؟»

حسینی در پاسخ، ضمن عذرخواهی گفت: «ببخشید اگر گفتم، اشتباه کردم؛ منظور من غرب خراسان رضوی و غربی‌ترین شهر این استان بود».

به کار بردن این عنوان از سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی اما به حساسیت‌های قومی در ارتقای مناطق خواهان استقلال از استان دامن زد و موجب شد که همایش امروز «زن، سلامت و خانواده» در این شهرستان با حاشیه های ناگواری همراه گردد.

در این جلسه هاجر چنارانی با اعتراض به مسئولان برگزاری همایشی در نیشابور با فریاد گفت: «مسئولانی که وی رابه این برنامه دعوت کرده اند خیانت کرده‌اند؛ وی [معاون استاندار] باید در خصوص ادعای که پیش از این کرده است از مردم شهر عذر خواهی کند.»

در نتیجه این مناقشات، مسئولان با حلقه زدن پیرامون این نماینده سعی در آرام کردن وی داشتند اما چنارانی آنچنان از کوره در رفت که با پایه میکروفن به سخنران جلسه حمله کرد و چه بسا اگر خانم های حاضر در روی سن به دخالت نمی کردند، آسیب جدی به معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی وارد می‌شد.

دانلود

Share