آماده واگذاری مالکیت سپیدرود هستیم | اولین گزینه ما شهرداری است

وضعیت مالکیت باشگاه سپیدرود رشت مشخص نشده و سازمان لیگ به هیئت فوتبال استان گیلان اعلام کرده است که باید وضعیت مالکیت این باشگاه هرچه زودتر مشخص شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، باشگاه سپیدرود در اختیار هیئت فوتبال گیلان قرار گرفته است، اما از آنجایی که هیئت فوتبال، طبق قانون نمی‌تواند تیمداری کند، این هیئت از همین امروز (شنبه) آمادگی خود را برای واگذاری مالکیت باشگاه به بخش خصوصی یا هر ارگانی اعلام کرده است.

هیئت فوتبال استان گیلان اعلام کرده مالکیت باشگاه به فردی واگذار می‌شود که مشکل قضایی و بدهی نداشته باشد و برای گرفتن باشگاه تضمین بدهد. از طرفی، باید بدهی باشگاه را که چیزی در حدود شش میلیارد تومان است، پرداخت کند.

قربانعلی الماسخاله درباره وضعیت مالکیت باشگاه سپیدرود رشت اظهار داشت: غلامی، مالک پیشین سپیدرود، این باشگاه را در شرایطی واگذار کرد که پرداخت بدهی‌های آن برعهده او نباشد. ما هم با شورای شهرداری صحبت کردیم که یک میلیارد تومان برای هزینه و بدهی باشگاه بدهند. شهرداری این پول را پرداخت و براساس امضای توافق‌نامه اعلام کردیم که اگر تیم به لیگ برتر صعود کرد، در اختیار شورای شهرداری قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: پس از صعود سپیدرود به لیگ برتر، تیم در اختیار هیئت فوتبال قرار گرفت. دو روز پس از صعود به شهرداری نامه نوشتیم که طبق توافق‌نامه‌ایی که امضا کرده‌ایم می‌توانیم تیم را در اختیار شهرداری قرار دهیم و اکنون منتظر پاسخ آنها هستیم. اولین گزینه ما شهرداری است تا مسئولیت تیم را بپذیرد، چون هیئت فوتبال نمی‌تواند تیمداری کند. از طرفی، از امروز حاضر هستیم که مالکیت باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

رئیس هیئت فوتبال استان گیلان خاطرنشان کرد: باید فردی مالکیت باشگاه را برعهده بگیرد که مشکل قضایی و بدهی نداشته باشد و بتواند بدهی‌های باشگاه را نیز پرداخت کند. امیدوارم هر چه زودتر وضعیت باشگاه سپیدرود مشخص شود.

Share