وضعیت تالاب انزلی گریه آور است/برخی المان های شهری بی هویت هستند/سگ های ولگرد جمع آوری می شوند/ملوان نمی تواند مالک شخصی داشته باشد+تصاویر

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بدیعی فر گفت:طبق مبایعه نامه ای که توسط نیروی دریایی امضاء شد ما حق انتقال ملوان به غیر را نداشته و اگر در فصول گذشته نامی از شخصی به عنوان مالک در رسانه ها نام برده می شد نادرست بوده است و این موضوع نشان دهنده ی عملکرد ضعیف روابط عمومی ملوان است .

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر با محوریت مشکلات شهری ، واگذاری ساختمان دانشگاه آزاد سابق به باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی و نحوه اجرای جشواره ها با حضور شهردار انزلی برگزار شد.

قلب مردم شمال به عشق ملوان می تپد/وضعیت تالاب انزلی گریه آور است

jafariSC_0508به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از انزلی ,شعبان جعفری عضو شورای شهر انزلی با بیان اینکه مشکلات تالاب انزلی موضوعی تاسف بار و گریه آور است اظهار کرد: باید در جلسات شورا از مسئولان محیط زیست و دیگر سازمان های مربوطه دعوت به عمل آید تا پاسخگو باشند و راهکاری ارائه دهند تا سرنوشت دریاچه ارومیه در انتظار تالاب شهرمان نباشد.
وی با طرح سئوالی از اعضای شورا بیان داشت : وقتی که طرح پارکومتر برای ما نه  یک ریال درآمد داشته است و نه هیچ حساب و کتابی از متولی آن داریم ,هدف از اجرای این طرح چه بوده است ؟
جعفری در ادامه افزود: اجرای پل ولایت دو و همچنین اجرای پارکینگ طبقاتی از دغدغه های بزرگ مردم انزلی است.

وی در مورد واگذاری ساختمان دانشگاه آزاد به باشگاه ملوان اظهار داشت: قلب تمام مردم شمال مخصوصا انزلی به عشق ملوان می تپد ولی با توجه به قیمت گذاری کارشناس با فروش این ساختمان می توانیم مشکل کمبود بودجه را حل کنیم و هم با واگذاری یک ساختمان دیگر کمکی به ملوان کنیم .امیدوارم ساختمانی در نظر بگیریم که مادام العمر برای تیم محبوب شهرمان باشد تا حرکتی مثبت و کوچکی برای قو های شمال کشور داشته باشیم .

عملکرد شهردار انزلی نسبت به سال گذشته ضعیف تر بوده است

DSC_0479امیر احمدی فرد دیگر عضو شورا در ابتدا با انتقاد از مباحث مطرح شده در جلسه گزارش عملکرد دو ساله شهرداری عنوان داشت: در این جلسه عملکردی که بیان شد بیشتر شعاری و مطالعاتی بود و در سال های ۹۱ و ۹۲ در بحث پیاده رو ها از لحاظ کمیت شهرداری عملکرد بهتری داشت ولی در سایر مواردی همچون لوله گذاری و آسفالت این گونه نبوده است .
وی متذکر شد : نمیخواهیم از زحمات شهردار محترم چشم پوشی کنیم ولی نسبت به سال های گذشته عملکرد ایشان از لحاظ آماری پایین بوده است و باید در این مورد پاسخگو باشند.
احمدی فرد عدم الویت بندی در اجرای پروژه ها را بحث قابل تاملی دانست و خاطرنشان کرد: در قسمتی از شهر دارای ترافیک مبلمان شهری و ایستگاه اتوبوس هستیم ولی در بخشی دیگری از شهر مانند خیابان پاسداران این موضوع به ندرت دیده می شود .
وی افزود: بنده پیاده رو کنار دهکده ساحلی که روزی یک نفر از روی آن عبور نمی کند را در اولویت ساخت پیاده رو نمیدانم و ساخت پیاده رو برای شهرک بهار و خیابان خلخال را که رفته و آمد بالایی دارد باید در اولویت باشد.

احمدی فرد در مورد اجرای المان های مختلف در میدان اصلی شهر اظهار داشت: میدان اصلی هر شهری نشان دهنده ی شخصیت و هویت آن شهر است و می توان گفت پیشانی یک شهر به حساب می آید و با اجرا و احداث المان های گوناگون مخالف هستم زیرا این المان ها اکثرا علاوه بر بی هویت بودن ,هزینه بردار هم هستند .

وی با بیان اینکه باشگاه و تیم فوتبال ملوان برند انزلی بحساب می آیند اظهار کرد: با برد ملوان روحیه شهر و مردمش بالا می رود و در همین راستا باید تمام تلاشمان برای کمک به ملوان باشد ولی با توجه به اینکه شهرداری این واگذاری را در بودجه خود پیش بینی نکرده است و در پایان سال کسری بودجه در همین خصوص خواهد داشت بنده پیشنهاد می کنم اگر طرح توجیهی برای جبران کسری بودجه توسط شهرداری وجود دارد ارائه دهد تا مبحث واگذاری پیگیری شود.

ملوان نمی تواند مالک شخصی داشته باشد

badieifar0505محمدرضا بدیعی فر رییس شورای شهر انزلی در مورد مشکلاتی که توسط امیر احمدی فرد بیان شد عنوان نمود: همه ی اعضاء به تمام مشکلات واقف هستند و در گوشه و کنار به شهردار گوشزد می کنند و امیدوارم جناب احمدی فرد پاورپوینتی از عملکرد شهرداری تهیه و تنظیم کنند.

وی در مورد موضوع واگذاری ساختمان دانشگاه آزاد به باشگاه ملوان خاطرنشان کرد: در پروسه های قانونی صحبت های احمدی فرد را کامل و درست می دانم ولی به دلیل آنکه همه ی مسئولین شهر در هیئت مدیره حضور دارند هم باشگاه و هم مردم انتظار مساعدت از طرف مسئولین را دارند تا زمانی که یک اسپانسر قوی پیدا شود.

رییس شورای شهر انزلی با اشاره به اینکه موضوع داشتن مالک برای باشگاه ملوان منتفی است تصریح کرد: عموم به این موضوع مستحضر هستند که ۳۰ درصد سهام باشگاه در اختیار نیروی دریایی است و ۷۰ درصد آن به مردم هبه شده است که به نمایندگی از مردم مسئولین شهر به این امر رسیدگی می کنند که طبق مبایعه نامه ای که توسط نیروی دریایی امضاء شد ما حق انتقال به غیر را نداشته و اگر در فصول گذشته نامی از شخصی به عنوان مالک در رسانه ها نام برده می شد نادرست بوده است و این موضوع نشان دهنده ی عملکرد ضعیف روابط عمومی ملوان است .

سگ های ولگرد جمع آوری می شوند

poorshabanC_0504رضا پورشعبان شهردار بندرانزلی در ابتدا با بیان اینکه مشکلات انزلی را می شناسیم و به آنها واقف هستیم, اظهار داشت: امیدواریم بعضی از مشکلات در کمترین مدت حل شود اما برخی مشکلات به دلیل بافت و فیزیولوژی شهری است .
وی با بیان اینکه در مورد مشکل مبلمان شهری حق با اعضای شورا است تصریح نمود : به دلیل حضور سگ های ولگرد و احشام در قسمت غربی شهر با مشکلات بسیار زیادی رو به رو هستیم و با شرکتی وارد مذاکره شدیم تا سگ ها را جمع آوری کند .

شهردار انزلی در مورد سد معبر عنوان کرد: حرکات مثبتی از ماه قبل صورت گرفته است و جلساتی با اصناف ، راهنمایی و رانندگی و دیگر ارگان های انتظامی داشته ایم و اولویت بندی کرده و به مغازه داران و همچنین دست فروشان اخطار لازم داده شده است .
وی در مورد کمبود ایستگاههای اتوبوس شهری گفت: بارها اطلاعیه دادیم تا مردم نیز به ما طرحی بر اساس لاله های تالابی بدهند و در همین راستا برای طرح منتخب جایزه ای ۲ میلیونی گذاشته ایم .

پورشعبان در مورد اجرای جشنواره ها و همایش ها گفت: جشنواره هایی که خود شهرداری برگزار می کند می تواند از نظرات و دستورات شورای شهر استفاده ببرد اما در مباحث دیگر کسانی که از استان مجوز میگیرند فاصله ی زمانی کمی بین ارائه مجوز به ما و شروع جشنواره ی مورد نظر است و نمی توان آن را به شورا ارئه کرد و مورد تصویب قرار داد.

وی ادامه داد : نمی توان برای تمامی این جشنواره ها یک مکان معین را مشخص نمود زیرا بر اساس تقاضا و موقعیت آب و هوایی و همچنین موضوعیت جشنواره مکان برگزاری تغییر می کند .

مه سیما نصیری عضو شورای شهر انزلی نیز در پایان این جلسه با بیان اینکه بارها در مورد میدان مرکزی شهر و داشتن پارکینگ صحبت شده و جلساتی برگزار شده است اضافه کرد:سوال این است که پس چه زمانی این موضوع عملیاتی خواهید شد تا رضایت مردم جلب شود.

گفتنی است در پایان با موافقت اعضای شورای شهر ملوان انزلی به مدت شش ماه در ساختمان مذکور مستقر می شود تا بعد از آن مراحل مزایده ساختمان انجام پذیرد.

Share