عدم افزایش حق بیمه شخص ثالت در سال جاری/دریافت الحاقیه رایگان از امروز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش نیافتن تعرفه حق بیمه شخص ثالت در سال جاری خبر داد و گفت : دارندگان وسایل نقلیه می توانند از امروز برای دریافت الحاقیه رایگان شخص ثالت به شرکت های بیمه مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش نیافتن تعرفه حق بیمه شخص ثالت در سالIMG12500015 جاری خبر داد و گفت : دارندگان وسایل نقلیه می توانند از امروز برای دریافت الحاقیه رایگان شخص ثالت به شرکت های بیمه مراجعه کنند.

محمد ابراهیم امین در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ رئیس قوه قضائیه در افزایش ۱۰ درصدی نرخ دیه در سال ۹۴ افزود: هماهنگی های لازم با دولت، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین سندیکای بیمه گران برای تثبیت نرخ بیمه نامه ها در سالجاری در بیمه مرکزی انجام شد.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد : دولت در سال گذشته توانست نرخ تورم را به کمتر از ۱۶ درصد کاهش دهد و سیر نزولی افزایش قیمت ها نیز خود را نمایان کرد و به همین علت صنعت بیمه نیز در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت تصمیم گرفت برغم افزایش مبلغ دیه حق بیمه ها را به میزان سال قبل ابلاغ کند تا در اجرای سیاست های کنترل تورم دولت و خدمت بیمه ای به مردم نقش داشته باشد.

آقای امین با بیان اینکه با وجود اینکه نرخ بیمه نامه های شخص ثالث افزایش نخواهد یافت اما سرمایه و سقف تعهد بیمه نامه ها افزایش می یابد ، افزود: مبنای رسیدگی پرونده های قضایی و پرداخت خسارت ، سقف سرمایه بیمه نامه های شخص ثالت خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم مراجعه بیمه گذاران به شرکت های بیمه برای دریافت الحاقیه رایگان گفت : هم اکنون بیمه گرها متناسب با ۲۲۰ میلیون تومان دیه در ماه های حرام و ۵ و نیم میلیون تومان خسارت مالی ، بیمه نامه صادر می کنند اما اگر بیمه گذاران الحاقیه را دریافت نکنند در هنگام بررسی پرونده ممکن است مکاتبات متعددی برای تایید سقف پرداخت ، نیاز داشته باشند.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت : ارقام بیمه نامه ها را گرد کردیم تا مردم حتما برای دریافت الحاقیه مراجعه کنند تا در جریان رسیدگی مشکلی نداشته باشند.

نرخ بیمه شخص ثالث افزایش نمی یابد

رئیس کل بیمه مرکزی ایران: نرخ بیمه نامه های شخص ثالث با وجود افزایش نرخ دیه، در سال جدید افزایش نمی یابد.

محمد ابراهیم امین در جمع خبرنگاران گفت: قوه قضاییه امسال نرخ دیه را ۱۰ درصد افزایش داده است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی کاهش نرخ تورم و سیاست های دولت قرار است ، بیمه نامه شخص ثالث مانند تعرفه سال گذشته عرضه شود و البته با توجه به افزایش نرخ دیه و سقف تعهد پرداخت دیه از طرف بیمه گران ضروری است شهروندان و بیمه گذاران برای تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث اقدام کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره آخرین وضعیت خسارت دیدگان شرکت بیمه توسعه گفت : تا کنون ۱۵۰ میلیارد تومان به خسارت دیدگان این شرکت پرداخت شده و بقیه پرونده ها نیز در سراسر کشور در حال بررسی است./خبرگزاری صدا و سیما

Share