سوءتغذیه سربازان به دلیل کمبود منابع مالی!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرمانده نیروی انتظامی گفت: کمبود منابع مالی اجازه نمی دهد غذاهای دارای ویتامین و پروتئین بین نیروها و سربازان توزیع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرمانده نیروی انتظامی گفت: کمبود منابع مالی اجازه نمی دهد  غذاهای دارای ویتامین و پروتئین بین نیروها و سربازان توزیع شود.

ahmadi moghadam 1سردار اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در همایش مدیران بهداری نیروی انتظامی اظهار داشت: پیشرفت تکنولوژی عوارض مثبت منفی را در پی داشته است و کشورهای پیشرفته با ارایه الگوی مناسب زندگی توانستند این عوارض را کاهش دهند.

وی ادامه داد: ما هم باید الگوهایی که برای سلامت و زندگی ما مناسب است انتخاب کنیم. اگرچه هنوز نتوانسته ایم عوارض پیشرفت و تکنولوژی را در کشور به حداقل برسانیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه کمبود منابع مالی باعث عدم رسیدگی مناسب به وضع تغذیه کارکنان و سربازان می شود افزود: منابع مالی محدود اجازه نمی دهد غذای دارای ویتامین و پروتئین بین نیروها تقسیم شود.

به گفته وی، پلیس با احداث بیمارستان جدیدی در شیراز و بهره برداری از آن شبکه بیمارستانی اش را تکمیل کرده و پرونده بیمارستان سازی در نیروی انتظامی بسته می شود.

احمدی مقدم با بیان این که مردم ۷۰ درصد هزینه های درمان را می پردازند افزود: این رقم در نیروی انتظامی ۳۰ درصد است که تلاش می کنیم کم کم به صفر برسد.

وی با انتقاد از برنامه های آشپزی صدا و سیما گفت: در تمامی این برنامه ها الگوی نامناسب تغذیه ترویج می شود. حدود ۲۰ سال قبل سفری به فرانسه داشتم که در آنجا هیچ سس و غذای سرخ کردنی وجود نداشت.

فرمانده نیروی انتظامی از تلاش نیروی انتظامی برای راه اندازی موسسه بهداشتی و درمانی خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و طبق قوانین این ستاد این موسسه ها را راه اندازی کنیم تا از ظرفیت بازار استفاده کرده و بر اساس دو قانون موجود نیروها و تجهیزات را تامین کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه نیروی انتظامی یک خانواده ۱.۵ میلیون نفری است ادامه داد: باید فعالیت خود را از پادگانها به داخل خانواده نیروها و سربازان ببریم چرا که اگر خانواده فرد اصلاح شود کار ما راحت تر می شود./مهر

Share