نوبخت خبرداد:تزریق ۲۵ میلیارد دلار به طرح های عمرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرد:حدود ۲۵ میلیارد دلار از محل شش درصد کاهش در ورودی صندوق توسعه ملی به صورت فاینانس برای اجرای طرح های عمرانی جذب اقتصاد ایران خواهد شد. محمدباقر نوبخت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزاnobakht معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرد:حدود ۲۵ میلیارد دلار از محل شش درصد کاهش در ورودی صندوق توسعه ملی به صورت فاینانس برای اجرای طرح های عمرانی جذب اقتصاد ایران خواهد شد.
محمدباقر نوبخت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به کاهش ۵ درصدی رشد تورم در مهرماه امسال نسبت به بهمن سال قبل گفت: دولت تلاش می کند تورم را با انضباط مالی و سیاست های سنجیده مهار کند و رکود اقتصادی را هم با تزریق اعتبارات ناشی از فاینانس کنترل کند.
وی گفت: با توجه به منابع محدود بودجه و کاهش درآمدها دولت تنها قادر بود حقوق کارمندان خود را تا حدی افزایش دهد که این افزایش به ناچار از محل کاهش تخصیص بودجه عمرانی تامین شد.
نوبخت ادامه داد: این مسئله به اجرای طرح های عمرانی آسیب رساند و از سوی دیگرباید برای معیشت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری که در بخش خصوصی از طریق اجرای طرح های عمرانی ارتزاق می کردند نیز تدبیر مناسبی صورت می گرفت.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: دولت تصمیم گرفت با کاهش شش درصدی ورودی صندوق توسعه ملی ضمن رعایت سقف ۲۰ درصد قانونی برنامه پنجم توسعه ، سهم آورده خود را برای ۲۵ میلیارد دلار فاینانس خارجی فراهم کند و خوشبختانه هم طرح ها قبلاً در شورای اقتصاد تصویب شده بود و هم طرف خارجی برای تأمین مالی اعلام آمادگی کرده است.
وی ادامه داد: به همین جهت هفته گذشته کمیته ای تشکیل شده است تا تمام موانع پیش روی اجرای طرح های عمرانی را برطرف کند و امیدواریم در هفته های آینده شاهد اجرای این طرح ها باشیم.
نوبخت افزود: با تزریق ۲۵ میلیارد دلار در طرح های عمرانی دولت انتظار دارد شاهد بهبود رشد اقتصادی ، کاهش بیکاری و حفظ حقوق پیمانکاران و بخش خصوصی مرتبط با اجرای طرح های عمرانی باشد.

Share