سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی طرح توسعه کارخانه چوکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مشکلات کارخانه چوب و کاغذ ایران «چوکا» در تالش با حضور استاندار گیلان بررسی شد. مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ ایران صبح امروز در جریان بازدید محمدعلی نجفی استاندار گیلان از این کارخانه با اشاره به اینکه ۱۲ درصد کاغذ کشور در کارخانه چوکا تولید می‌شود اظهار داشت: یک‌هزار […]

IMG_5887به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مشکلات کارخانه چوب و کاغذ ایران «چوکا» در تالش با حضور استاندار گیلان بررسی شد.
مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ ایران صبح امروز در جریان بازدید محمدعلی نجفی استاندار گیلان از این کارخانه با اشاره به اینکه ۱۲ درصد کاغذ کشور در کارخانه چوکا تولید می‌شود اظهار داشت: یک‌هزار کارگر و کارمند اکنون در کارخانه چوب و کاغذ ایران فعالیت می‌کنند.

پرویز گلریز‌ارم‌ساداتی از سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی طرح توسعه کارخانه چوکا خبر داد و افزود: با اجرای طرح مذکور می‌توان ۲۵ درصد کاغذ مورد نیاز کشور را در کارخانه چوکا تولید کرد.

وی با تأکید بر استفاده از چوب جنگل شفارود برای تهیه مواد اولیه کارخانه چوب و کاغذ ایران، اضافه کرد: جنگل شفارود در کنار کارخانه چوکا قرار دارد و می‌تواند مواد اولیه این کارخانه را تامین کند.

گلریز‌ارم‌ساداتی تولید روزانه کارخانه چوکا را ۳۵۰ تن به طور میانگین دانست و تصریح کرد: تولیدات کارخانه چوکا دارای متقاضیان بسیاری در بازار است و برای فروش مشکلی نداریم.

مدیرعامل کارخانه چوکا با اشاره به بازسازی و نوسازی این کارخانه توسط متخصصان داخلی و خارجی، خاطرنشان کرد: کارخانه مذکور ۴۰ سال قدمت دارد و نیازمند نوسازی است.

وی به تهیه تجهیزات کارخانه چوکا از خارج از کشور اشاره کرد و گفت: ۸۵ درصد ماشین‌آلات کارخانه از کشورهای اروپایی وارد می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه طرح توسعه کارخانه چوکا موجب اشتغالزایی ۵۰۰ نفر نیروی کار جدید می‌شود، اضافه کرد: مجتمع صنایع چوکا نخستین و بزرگ‌ترین تولید کننده کاغذ کرافت لاینر در خاورمیانه است.

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ ایران از بازسازی بخشی از این کارخانه خبر داد و عنوان کرد: بازسازی و نوسازی مجتمع صنعتی چوکا مدت ۲۴ ماه زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه بازسازی کارخانه چوکا در قالب افزایش سرمایه از شرکت مادر تخصصی تامین می‌شود، گفت: نیمی از هزینه‌های بازسازی کارخانه مذکور از طریق تسهیلات بانکی در داخل استان تامین می‌شود.

به گفته گلریزارم‌ساداتی، تولید کارخانه چوکا پس از طرح توسعه به ۲۰۰ هزار تن در سال افزایش می‌یابد.

استاندار گیلان صبح امروز در ابتدای ورود خود به تالش به مزار شهدای این شهر رفت و نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد./فارس

Share