پیاده روی توفیقی در خیابان وزارت علوم

به گزارش دیارمیرزا :مراسم آغاز به کار فعالیت جعفر توفیقی در وزارت علوم، با حاشیه هایی همراه بود وی قبل از ورود به ساختمان وزارت علوم دقایقی را به پیاده روی در خیابان منتهی به این وزارتخانه پرداخت.

به گزارش دیارمیرزا : مراسم آغاز به کار جعفر توفیقی که صبح امروز با برگزاری مراسمی رسمی در ساختمان وزارت علوم با استقبال کارکنان این وزارتخانه برگزار شد، حاشیه هایی نیز به همراه داشت.

* جعفر توفیقی برای ادای احترام به سمتی که از سوی روحانی کسب کرده، مسافتی از خیابان وزارت علوم تا ساختمان اصلی را پیاده طی کرد و در طی این مسیر اکثر همکاران سابق و فعلی این وزارتخانه از توفیقی استقبال و با وی روبوسی کردند. این حجم از جمعیت سبب شد توفیقی دقایق طولانی را در خیابان منتهی به ساختمان وزارت علوم بگذراند؛ گرمترین استقبال را محمود ملاباشی رئیس سازمان امور دانشجویان از وی به عمل آورد.

* وی پس از ورود به ساختمان وزارت علوم با قرآن مورد استقبال قرار گرفت و بلافاصله حضار داخل ساختمان وی را تشویق کردند.

* جعفر توفیقی در طبقه همکف ساختمان وزارت علوم و برای تشکر از استقبالی که از وی شده یک دور کامل زد و از تمام کارکنان برای این استقبال تشکر کرد.

* در میان افرادی که از وی استقبال کردند رئیس سازمان سنجش، رئیس سازمان امور دانشجویان و برخی از افرادی که در زمان تصدی گری جعفر توفیقی در سال های گذشته در وزارت علوم حضور داشتند، دیده می شدند. معاونان کامران دانشجو در مراسم استقبال حضور نداشتند.

* در میان حواشی استقبال از سرپرست جدید وزارت علوم، مادر یک داوطلب کنکور سراسری ۹۲ به محض دیدن ابراهیم خدایی – رئیس سازمان سنجش از وی انتقاد کرد که چرا سازمان سنجش برای فرزندش با داشتن معدل ۲۰، سابقه تحصیلی را لحاظ نکرده است. خدایی نیز با دقت و بر اساس اطلاعات آماری دقیق، مادر این داوطلب را قانع کرد که با توجه به نمره های این داوطلب، اگر معدلش تاثیر داده می شد، شانس قبولی در کنکور را از دست می داد.

* در طبقات همکف و پانزدهم وزارت علوم، کارکنان وزارت علوم با پلاکاردهایی از فعالیتهای کامران دانشجو تشکر کرده بودند.

* جعفر توفیقی سپس در اتاق خود حاضر شد و آنجا مورد استقبال کامران دانشجو و معاونان فعلی وزارت علوم قرار گرفت.

* در سالن جلسات، نزدیک به ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از کارکنان وزارت علوم که جایی برای نشستن نداشتند نزدیک به ۴۵ دقیقه منتظر ماندند تا از رئیس جدید خود استقبال کنند، در این میان مدیر کل حوزه وزارتی وزارت علوم از حضاری که صندلی نداشتند درخواست کرد از اتاق مانتورینگ برای دنبال کردن برنامه استفاده کنند اما کارکنان جای خود را ترک نکردند.

* کم کم معاونان و مدیران کل وزارت علوم، از راه رسیدند و در صندلیهای خود قرار گرفتند، کمبود فضا به حدی بود که برخی از معاونان وزارت علوم مجبور شدند پشت سر وزیر سابق و سرپرست فعلی وزارت علوم، برنامه  را دنبال کنند.

* وقتی که توفیقی به همراه کامران دانشجو وارد سالن جلسات شدند به مدت یک دقیقه مورد تشویق کارکنان و مدیران وزارت علوم قرار گرفت.

* کامران دانشجو که دیگر در راس آموزش عالی کشور قرار ندارد مدام تاکید داشت که اسمش را درست خطاب کنند، زیرا برادرانش از جمله فرهاد و خسرو هم در عرصه آموزش عالی در حال فعالیت هستند و نگران بود که به اشتباه نام برادرانش خوانده نشود.

* پس از آنکه توفیقی سخنان خود را در جمع کارکنان به پایان رساند، کارمندان وزارت علوم با اهدای یک نسخه قرآن به کامران دانشجو از خدمات وی تقدیر کردند و کامران دانشجو سپس از راس آموزش عالی خداحافظی کرد و در انتها گفت: بالاخره من هم فارغ التحصیل شدم.

* در این مراسم علاوه بر برخی از روسای دانشگاههای کشور، معاونان و مدیران کل وزارت علوم، برخی چهره ها که در زمان تصدی گری توفیقی بر وزارت علوم در این وزارتخانه سمتی داشتنند بار دیگر در میان جمعیت مشاهده می شدند اما به گفته یکی از اطرافیان توفیقی، سرپرست جدید وزارت علوم امروز بدون هیچ دستیار و معاون و مدیر کلی کارش را در وزارت علوم آغاز کرد.

Share