رابطه غرضی با دولت اعتدال

به گزارش دیارمیرزا : محمد غرضی با اشاره به اسامی وزرای معرفی شده به مجلس با بیان این‌که در این لیست اعتدال اجرایی وجود دارد، اظهار کرد: امیدوارم در چهار سال آینده دولت بتواند با عزت و با آرامش بیشتر با تمام وجود کشور را به نحوی اداره کند که ۴ سال اخیر که سال‌های […]

به گزارش دیارمیرزا : محمد غرضی با اشاره به اسامی وزرای معرفی شده به مجلس با بیان این‌که در این لیست اعتدال اجرایی وجود دارد، اظهار کرد: امیدوارم در چهار سال آینده دولت بتواند با عزت و با آرامش بیشتر با تمام وجود کشور را به نحوی اداره کند که ۴ سال اخیر که سال‌های قابل قبولی نبوده است، جبران شود.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این‌که باید به آقای روحانی اجازه دهیم که خودش اولویت‌های دولت یازدهم را تعیین کند، گفت: آقای روحانی با توجه به آراء وسیعی که به خود اختصاص دادند، باید از طریق جامعه شناسی خویش اولویت‌های دولت خود را تشخیص داده و آنها را اعمال نماید.
وی افزود:‌چنانچه من به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شدم، توسعه جمهوریت و توسعه اسلامیت را از اولویت‌های کار خود قرار می‌دادم ؛چرا که برای این‌ حوزه برنامه‌های وسیعی داشتم که می‌توانستم آن ها را عرضه کنم.
غرضی با اشاره به اسامی وزرای معرفی شده به مجلس اظهار کرد: من در این لیست اعتدال اجرایی می‌بینیم. این لیست معرفی شده لیست بسیار خوبی است؛ چرا که شخصیت‌های آن افرادی معتبر هستند که سوابق کاری بسیار خوبی دارند. این افراد متدین و انقلابی هستند که اکثر آنها در زمان حضور امام (ره) مسئولیت‌هایی بر عهده داشتند.
این فعال سیاسی افزود: وزاری پیشنهاد یرییس جمهور افرادی هستند که ظرف ۳۰ سال گذشته تعهد خود نسبت به نظام و اسلام را ثابت کرده‌اند.
غرضی با بیان این‌که چهار سال گذشته چهار سال قابل قبولی نبوده است، گفت: من امیدوارم در چهار سال آینده دولت بتواند با عزت و با آرامش بیشتر یبا تمام وجود کشور را به نحوی اداره کند که ۴ سال اخیر جبران شود.
وی در ادامه با بیان این‌که من با اعتدال میانه خوبی ندارم، خاطرنشان کرد:‌من فرزند انقلاب هستم، لذا با انقلاب میانه خوبی دارم. من احساسم بر این است که اهداف انقلاب که سه کلمه عظیم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی است، باید با ۹۸/۲آراء باقی بماند. و زمانی که ما از این درصد آراء عدول می‌کنیم من ناخوشایند می‌شوم.
این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا اعتدال از ۹۸/۲ درصد آراء عدول می‌کند گفت: به من پاسخ دهید که امروز ۹۸/۲ درصد آراء انقلاب کجاست؟
غرضی تعدد و اختلاف نظرات نسبت به تعریف اعتدال را از مواردی دانست که موجب شده است تاکنون اعتدال تبیین و تعریف درستی نداشته باشد.
وی با بیان این‌که باید با آقای روحانی اجازه دهیم که گفتمان اعتدال را در اعمال خود تبیین و تعریف کند، گفت: من معتقدم که در حال حاضر نباید آقای روحانی تحت فشار فلسفه سیاسی ، اداری و کلمه‌ای قرار بگیرد.
این فعال سیاسی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت تبیین تعریف دقیق گفتمان اعتدال این امکان فراهم می‌شود تا گفتمان مورد مصادره قرار نگیرد؟ گفت: از هر گفتمان و اقدامی که مطرح و صورت می‌گیرد، مصادره ممکن است. تنها گفتمانی که بر سر آن اجماع صورت می‌گیرد مصادره صورت نمی‌گیرد. من طرفدار اجماع هستم. من طرفدار ۵۵ میلیون نفر هستم و معتقدم اگر این اهداف محقق شوند هیچ گاه مصادره انجام نمی‌گیرد.
Share