محمدعلی نجفی استاندار اسبق گیلان؛

پزشکیان شجاع و صریح است و در زندگی سیاسی و شخصی او یک نقطه سیاه وجود ندارد

دکتر محمد علی نجفی استاندار اسبق گیلان با اعلام حمایت از دکتر مسعود پزشکیان اعلام کرد: ما در انتخابات کاندیدایی داریم که صادق است و صادقانه عمل می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دکتر محمدعلی نجفی در جمع مدیران ادوار حامی دکتر پزشکیان استان گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: انتخابات کوتاهترین و کم هزینه‌ترین راه برای تحول در کشور است که متاسفانه با برخوردها و نوع نگرش‌های چندساله گذشته شاهد سردی مردم نسبت به آن شدیم.

نجفی خاطرنشان کرد: امروز کشور مشکلات سهمگینی را شاهد است و برای رهایی از این مشکلات راهی جزء حضور در انتخابات نداریم.

وی افزود: باید باور کنیم که قهر با صندوق رای هدیه به کسانی است که نمی‌خواهیم وارد مسئولیت شوند.

نجفی با اشاره اعلام حمایت نیروهای اصلاح‌طلب و اعتدالی از دکتر پزشکیان گفت: رای ما به کسی است که صادق است و صادقانه عمل می‌کند. او از جنس امید و ساده و بی‌ادعا است.

استاندار اسبق گیلان در ادامه بیان داشت: دکتر پزشکیان کلماتش متعلق به خودش است و با مردم ارتباط می‌گیرد. نگاهش به سیاست خارجی با افرادی است که در عمل موفق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پزشکیان یک فرصت برای عدالت‌خواهان و محرومان است و ثابت کرده که اهل مبارزه با فساد است.

نجفی با اشاره به خصوصیات فردی پزشکیان اظهار داشت: در زندگی سیاسی و شخصی او یک نقطه سیاه وجود ندارد و شجاع و صریح است. وعده‌های فریبنده نمی‌دهد. بعضی درخواست دارند در مناظرات تندتر صحبت کند، ولی معتقد است که برخلاف واقعیات نگوید.

وی با اشاره به وضعیت استان گیلان گفت: در مورد عملکرد ما باید به آمار رجوع شود. مدتی پیش شاهد بودیم که در زمینه تسهیل کسب و کار رتبه ۲۶ گیلان را به دست آوردیم که جزء استان‌های آخر کشور است.

این مدیر ارشد گذشته اشاره داشت: وقتی مدیران از عملکرد خود دفاع می‌کنند انتظار داریم گذشته را نفی نکنند. مخصوصا که قاطبه پروژه‌های امروزی در گذشته آغاز شده است. ما شاهدیم که همین پروژه راه آهن که ۸۵ درصد زیرساخت آن در دولت گذشته به اتمام رسید را یادگار خودشان می‌دانند.

رئیس اسبق سازمان چای کشور با اشاره به حجم سنگین واردات چای در کشور خاطرنشان کرد: زمانی که من رئیس سازمان چای بودم و بعد از آن اجازه ریاست سازمان برای واردات چای لازم بود، حالا یک شرکت نوپا میلیون‌ها تن چای وارد کرده است و بانک مرکزی نیز اجازه داده است.

وی به حجم سنگین واردات برنج نیز اشاره کرد و گفت: در بحث برنج هیچگاه واردات ما به اندازه سیصد چهارصد هزار تن نبوده است و ما در استان ایستادگی می‌کردیم. شما دیدید در یک سال دو میلیون و صد هزار تن برنج وارد شده است و از استان کاری نکردند و با این واردات کشاورز را بیچاره کردند و کیفیت برنج گیلان را هم زیر سوال بردند.

استاندار اسبق گیلان و البرز اضافه کرد: ما از مدیران فعلی می‌خواهیم که گذشته را انکار نکنند، ولی تنها فکر و ذکر این مدیران شده است برداشتن برخی افراد! در مورد آمار و ارقام هم من یاد جمله مرحوم ترکان می‌افتم که به یکی از آن‌ها می‌گفت شما عدد بلد نیستید.

وی با درخواست از مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای گفت: واقعا فرق می‌کند چه کسی رئیس جمهور باشد و امیدواریم با رای به دکتر پزشکیان مسیر عقلانیت و توسعه در کشور ایجاد شود.

 

Share