بخش ICU کاملا همکف با سایر فضاهای اطراف است

واکنش بیمارستان قائم رشت به اظهارات نماینده ویژه رئیس مجلس

در توضیحات بیمارستان قائم آمده است: کلیه بخشهای تابعه بیمارستان دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان می باشد که در داخل پروانه بهره برداری بیمارستان مجوز ۴۵ تخت ICU درج شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیریت بیمارستان قائم رشت به اظهارات دکتر سلمان اسحاقی نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از بیمارستان حادثه دیده قائم رشت واکنش نشان داد.

در توضیحات ارسالی به دیارمیرزا آمده است:

سلام علیکم
ضمن تشکر از مدیریت این رسانه در اطلاع رسانی اخبار، به استحضار جنابعالی می رساند پیرو درج خبر کذب مربوط به عدم داشتن مجوز بخش ICU و عدم رعایت استانداردها در خصوص جانمایی بخش ICU بیمارستان و عدم آگاهی پرسنل به نقل از یکی از نمایندگان به مدیریت بحران به اطلاع می رساند:

۱- اولا کلیه بخشهای تابعه بیمارستان دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان می باشد که در داخل پروانه بهره برداری بیمارستان مجوز ۴۵ تخت ICU درج شده است.

۲- ثانیا بخش ICU بیمارستان از طرف ضلع شمالی در طبقه همکف قرار دارد و به دلیل اختلاف سطح فضاء بیمارستان از اتوبان به نظر میرسد در طبقه منفی ۱ قرار دارد در صورتی که بخش ICU کاملا همکف با سایر فضاهای اطراف میباشد که کاملا قابل بازدید میباشد. ضمناً برای بخش منفی یک هیچگونه منع قانونی ندارد و معمولاً بخش مراقبتهای ویژه در کنار آزمایشگاه و بخش MRI و تصویر برداری ساخته می شود تا جابه جایی بیماران به حداقل برسد. جهت انجام اقدامات تصویربرداری
– بخشهای دارای دستگاههای سنگین و دارای دستگاه های بزرگ معمولاً در تمامی دنیا در طبقات زیرین قرار میگیرد به دلیل عدم فشار بار مضاعف روی ساختمان.

۴- کلیه مستندات مربوط به آموزش کادر درمان و مانورهای انجام شده آتش سوزی در بیمارستان مستند است و عدم آگاهی پرسنل نسبت به پروتکلهای آتش سوزی و بحران کذب محض است.

۵- در خصوص قطع کردن آلارم توسط واحد حراست بیمارستان اینکار صرفاً جهت پرهیز از استرس ناشی از آژیر برای بیماران قلبی و بدحال صورت گرفته و بلافاصله پس از اولین آژیر کلیه اقدامات جهت کنترل آتش سوزی و اطلاع به اداره آتش نشانی صورت گرفته است و قطع کردن آژیر طبق پروتکل و برای کاهش تنش بیماران بوده است و کار خلاف و غیر قانونی نبوده است زیرا پس از اطلاع رسانی به آتش نشانی و حضور آنها در محل دیگر ادامه آژیر بجز ایجاد استرس و تنش و خطر سکته قلبی برای بیماران خاصیت دیگری در پی نداشته است.

از آن رسانه محترم استدعا دارم برابر مقررات رسانه ها جوابیه بیمارستان را جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن موضوع بلافاصله بازنشر نماید.

Share