جلیلی در جمع مردم اهواز؛

نباید معیشت مردم را به آن کشورها گره بزنیم | حقوق کارگران باید به جیب خودش برود نه واسطه‌ها

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر ما از نفت و گاز صحبت میکنیم و می‌گوییم یک جهان فرصت ثمره‌اش باید این باشد که خوزستان عزیز نه تنها نباید بیکار داشته باشد بلکه اشتغال‌زایی باید رونق داشته باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امشب در جمع مردم اهواز اظهار کرد: خیلی خوشحالم این توفیق را یافتم که در روز میلاد امام هادی در این شهر دوست‌داشتنی در جمع مردم خوزستان حاضر شوم. وی افزود: خوزستان از ممتازترین استان‌هاست و به لحاظ تاریخی از قبل از اسلام تا دوره اسلامی و ورود امام رضا حرف دارد و امروز در عزیزان بسیاری، از خاک خوزستان به سمت خدا پرکشیده است.

جلیلی با بیان اینکه خوزستان مهد مکتب اهل بیت است، گفت: خوزستان اهمیت معنوی دارد. شاید برخی عملیات‌های دفاع مقدس فقط یک عملیات نظامی باشد اما هر کدام یک گنج پرارزشی است که در خاک خوزستان نهفته است. وی گفت: امروز اگر خدا برخی نعمت‌ها را به برخی از مردم در استان‌ها داده همه را از خوزستان داده است.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: کسانی آمدند از این همه ظرفیت‌های مادی و غیر مادی استفاده کنند و با دیگران تهاتر کنند و اینان هم سانتریفیوژها را از دست دادند و تحریم افزایش و دلار بالا رفت و طرف مقابل نه تنها امتیازی نداد بلکه بسیاری از سرمایه‌های کشور در داخل و خارج از دست رفت و چه مسائلی پیش آمد؛ در همین خوزستان فاجعه هفت تپه پیش آمد؛ چه کسی در دفاع از ملت ما ایستاد؟

جلیلی افزود: خوزستان عزیزی که نه تنها با نفت و گاز بلکه با ظرفیت‌های بزرگ اشتغال‌زایی مناسبی داشته باشد اما همین کسانی که مشغول کار بودند دچار مشکل شدند.

وی گفت: ما امروز در یک انتخابات هستیم. یکی دائم مشکلات را برای ناامیدی مردم تکرار می‌کند و می‌گوید نمی‌شود، نمی‌توان. علی‌رغم همه توافقات آمریکا کلا از برجام خارج شد و حتی نتوانستند نفت را بفروشند نفتی که می‌شود از آن هزاران شغل ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه نگاه خود تحقیرانه ذلیلانه برخی امروز هم ادامه دارد، گفت: کسانی که هشت سال رشد کشور را به صفر رساندند دوباره طلبکار شدند و امروز می‌خواهند دوباره کشور را برگردانند به سالهایی که نمیتوانستد نفت بفروشند؛ اما در سال ۱۴۰۰ با انتخاب رئیسی این رویه عوض شد و جهان را در چهار کشور خلاصه نکرد و ما نباید معیشت مردم را به آن کشورها گره بزنیم.

وی گفت: روزی روزگاری نیمکره زمین متعلق به ما ایرانیان بود و رومیان اما در اثر جنایت و خیانت و نفاق و شکست پشت شکست تبدیل به این دوره کوچک شدیم.

جلیلی ادامه داد: مردم خوزستان در فتنه‌ها پیروز شدند، درود خدا بر رئیسی و یارانش. درود و سلام خدا بر قاسم ها، علی هاشمی‌ها، حسین علم‌الهدی‌ها و چمران‌ها و بر مردم مقاوم خوزستان که در تمامی فتنه‌ها پیروز شدند.

وی با اشاره به انقلاب پرشکوه اسلامی، گفت: می‌خواستند امام را بکشند نشد، در گرماگرم جنگ، مذاکره با آمریکا نشد، با برجام مقدماتی برای خوراندن جام زهر فراهم کردند که الحمدالله آن هم نشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: اگر ما از نفت و گاز صحبت میکنیم و می‌گوییم یک جهان فرصت ثمره‌اش باید این باشد که خوزستان عزیز نه تنها نباید بیکار داشته باشد بلکه اشتغال‌زایی باید رونق داشته باشد؛ صنایع پتروشیمی و نفت باید فعال شود تا ده‌ها برابر اشتغال ایجاد کند.

جلیلی در ادامه گفت: امروز ما ضعف‌هایی داریم. ضعف را با نقطه قوت برطرف می‌کنند. ضعف با جوانان متخصص و تحصیل کرده همین استان برطرف می‌کنند. همین دانشگاه اهواز یک ظرفیت بزرگ است و برای این دانشگاه باید ماموریت تعریف شود.

وی با بیان اینکه، ضعف‌هایی که امروز دیده می‌شود قابل پذیریش نیست، اظهار کرد: وضعیتی که امروز وجود دارد با ظرفیت مطلوب فاصله دارد. کشور باید یک جهش درشان ملت ایران پیدا کند و امروز ما ضعف‌ها و مشکلات را که هفت‌تپه نمونه آن است، دیده‌ایم. چرا باید این همه واسطه برای پرداخت حقوق باشد و چرا باید کارگران پیمانی ما دچار چنین مشکلاتی باشند؛ حقوق کارگران باید به جیب خودش برود نه واسطه‌ها، ما باید به شنیدن صدای کارگران عادت کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شهید رییسی در همین سه سال چند سال در این استان حضور پیدا کرد و باید این راه باید برای کاستن از رنجهای خوزستان ادامه پیدا کند.

جلیلی با بیان اینکه مردم باید طعم پیشرفت و جهش کشور را ببینند، ادامه داد: دولت باید بداند که ولی نعمت آن همین مردمی هستند که در روزهای سخت پای انقلاب بودند و ان‌شالله با انتخاب خوب شما، کشور گام در مرحله جهش و حل مشکلات خواهد نهاد.

Share