دبیر ستاد انتخابات صداوسیما اعلام کرد:

مناظره امروز کوتاه‌ می‌شود

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما درباره ویدئویی که به عنوان تخلف این سازمان از پخش مستقیم همایش یکی از نامزدها در شبکه های اجتماعی فراگیر شد، توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  محمدصالح مفتاح دبیر ستاد انتخابات صداوسیما با حضور در برنامه «زمانه» شبکه دو درباره تغییرات در مناظره امروز دوشنبه چهارم تیر ماه گفت: نامزدها درخواستی داشتند و از طرف مردم هم به ما منتقل شده بود که درباره زمان مناظره‌ها بود، مناظره‌ها زمانی طولانی دارد و ساعت‌های پایانی شب هم مردم و هم نامزدها خسته می‌شوند.

مهر نوشت: وی ادامه داد: اگر مقدمات حضور نامزدها در سازمان را هم لحاظ کنیم یک مقدمه پنج‌ساعته‌ای را درگیر خود مناظره هستند چون از قبل هم باید آمادگی کسب کنند تا در برنامه حاضر شوند. این خیلی طولانی و خسته کننده است و مردم هم با آماری که ما داریم ممکن است دیگر بخش دوم مناظره‌ها را نبینند.

مفتاح با اشاره به کوتاه‌تر شدن مناظره‌ها بیان کرد: از طرف دیگر چون ساعت مناظره آخر تغییر کرد فاصله ۲ مناظره ۱۲ ساعت شد و نامزدها نیاز دارند استراحت کنند حتی خواب کافی هم در روزهای آخر ندارند از این رو ما مناظره را کوتاه‌تر کردیم و تعداد محورها به جای ۳ محور به ۲ محور کاهش می‌یابد.

وی در پاسخ به سوال المیرا شریفی مقدم مجری برنامه درباره اینکه مناظره دوشنبه چه زمانی پایان می‌یابد؟ عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم این مناظره را تا ساعت ۲۳ جمع‌بندی کنیم و ۳ساعته باشد. برای هر بخش هم ۲ بخش ۵ دقیقه به جای ۲ بخش ۴ دقیقه در نظر گرفته شده است.

مفتاح اضافه کرد: فرصت استراحت میانی هم دیگر وجود ندارد و مناظره یک سره به جمع‌بندی و پایان می‌رسد. این مناظره با محور سیاست خارجه پخش می‌شود که ۲ محور اصلی دارد.

Share