استاندار گیلان اعلام کرد؛

مشارکت در گیلان چشمگیر است | پیشتازی شهرستان های سیاهکل، املش و آستارا

استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون تخلف انتخاباتی محرزی در گیلان گزارش نشده، گفت: در مجموع ۵۷ درصد آقایان و ۴۳ درصد بانوان گیلانی تا این لحظه در انتخابات مشارکت کردند، احراز هویت ۹۲ درصد رای دهندگان با کارت ملی و ۸ درصد با شناسنامه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی لحظاتی قبل در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان گیلان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های عوامل اجرایی، انتظامی، امنیتی و بازرسی اظهار کرد: تا این زمان استقبال مردم در دور دوم انتخابات چشمگیر بوده و بیش از ۸۰ هزار نفر نسبت به مدت زمان مشابه دور اول مشارکت بیشتری داشته اند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تا این لحظه حدود ۳۰ هزار جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال پای صندوق  رای حاضر شدند، افزود: در مجموع ۵۷ درصد آقایان و ۴۳ درصد بانوان گیلانی تا این لحظه در انتخابات مشارکت کردند، احراز هویت ۹۲ درصد رای دهندگان با کارت ملی و ۸ درصد با شناسنامه بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان های سیاهکل، املش و آستارا به ترتیب بیشترین مشارکت را در انتخابات دارند، گفت: تاکنون تخلفات انتخاباتی محرزی در گیلان گزارش نشده، موارد جزئی در حد نقص فنی بوده که پس از بررسی و پیگیری، حل شد. تمهیدات و مقدمات کامل فراهم است و فرآیند اخذ رای در سلامت و امنیت در حال انجام است.

عباسی ادامه داد: ۱۷۹۶ نفر از سوی رؤسای ستاد تبلیغات نامزدها در استان به عنوان نماینده نامزد برای نظارت بر فرآیند اخذ رای و شمارش و تجمیع آرا معرفی شده اند و در شعب اخذ رای حضور دارند و این نشاندهنده شفاف سازی است.

استاندار گیلان ضمن قدردانی از اصحاب خبر، عکاسان، گزارشگران و تصویربرداران و عوامل فنی صدا و سیمای استان، بیان کرد: تاکنون در خصوص تمدید ساعت رای ابلاغی نشده، لذا از مردم درخواست داریم تا در اسرع وقت در شعب حاضر شوند و رای دهند.

وی گفت: یاد و خاطره اولین استاندار شهید استان علی انصاری و محمد نورانی، معاون عمرانی وی که در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۰ ترور شدند، را گرامی می داریم.

Share