استاندار گیلان پس از به صندوق انداختن رأی؛

مشارکت حداکثری در انتخابات قوام بخش صلابت ملی و استقلال کشور است

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت حضور گسترده و پرشور مردم در دومین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم با مشارکت حداکثری برای گزینش اصلح نقش آفرین خواهند بود ضمن آنکه بیش و پیش از آن این حضور پرشور قوام بخش صلابت ملی و استقلال کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی، نماینده عالی دولت در گیلان؛ سردار دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان و جمعی از مسوولان استان صبح امروز (جمعه) در نخستین دقایق آغاز فرآیند رأی گیری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در شعبه سلیمانداراب رشت و در جمع مردم ولایتمدار، رأی خود را به صندوق انداختند.

وی همچنین در جمع مردم عزیزی که تصاویر شهید جمهور آیت الله دکتر رئیسی را در دست داشتند، با حضور بر مراز سردار شهید میرزاکوچک جنگلی، ضمن ادای احترام، یاد و خاطره شهدای والامقام را گرامی داشت.

استاندار گیلان پس از به صندوق انداختن رأی خود با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد.

عباسی اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب پیشرفت و سربلندی هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با دعوت از اقشار مختلف مردم برای شرکت در انتخابات بویژه در ساعات اولیه بیان کرد: شعب اخذ رای از ساعت هشت صبح امروز برای رای گیری از مردم متدین و ولایتمدار استان فعال شده است.

استاندار گیلان اضافه کرد: انتظار است تا گیلانی‌ها از شروع رای گیری در شعب اخذ رای حاضر شوند و رای خود را با انتخاب فرد اصلح در صندوق‌های آرا بیندازند.

وی اظهار کرد: زمان رای گیری از هشت صبح تا ۱۸ اعلام شده و در صورت نیاز با دستور وزیر کشور تمدید خواهد شد. امیدواریم مردم گیلان همگام با سایر هموطنان در این دوره از انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.

استاندار گیلان بیان کرد: هفته گذشته در دوره نخست انتخابات ریاست جمهوری مشارکت در گیلان اندکی پایین بوده اما امروز انتظارست تا این حضور پرشور شود ضمن اینکه بررسی‌های میدانی و نظرسنجی بیانگر استقبال خوب مردم از این دوره از انتخابات است و امید است به همت مردم محقق شود.

وی بیان کرد: تمام دست اندارکاران اجرایی، بازرسی و نظارتی و امنیتی حاضر در فرآیند تلاش می‌کنند تا فرآیند اخذ رای در نهایت صحت، سلامت و امنیت برگزار شود و مردم ما به سهولت و راحتی آرا خود را در صندوق‌ها بیندازند.

استاندار گیلان در ابتدای وقت امروز قبل از آغاز رسمی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز از کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان بازدید کرد.

عباسی با همراهی اعضای ستاد انتخابات استان از این بخش بازدید کرد و در تماس تلفنی با فرمانداران استان ضمن دریافت گزارشی از آخرین وضعیت تمهیدات برگزاری انتخابات در شهرستان‌های مختلف استان در جریان چگونگی روند این رویداد بزرگ قرار گرفت.

هزار و ۶۸۸ شعبه اخذ رای امروز (جمعه) همزمان با سراسر کشور آماده شورآفرینی و خلق حماسه‌ای دیگر از مردم انقلابی و همیشه در صحنه گیلان در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است، از مجموع شعب و صندوق‌های اخذ رای در گیلان برای برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری؛ ۲ هزار و ۳۱۰ صندوق ثابت و ۳۷۸ صندوق نیز سیار است.

همچنین ۹۷۵ شعب اخذ رای و صندوق‌ها در حوزه شهری و یک هزار و ۷۱۳ مورد هم در مناطق روستایی دایر شد و به نسبت مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری در این دوره افزایش و کاهشی در تعداد صندوق‌ها و شعب لحاظ نشده‌است.

۳۵ هزار نفر از عوامل اجرایی اعم از مجریان، ناظران، بازرسان و نیروهای انتظامی در دومین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گیلان همکاری دارند که از این تعداد حدود هشت هزار نفر ناظران، ۲۷۰ بازرس، هفت هزار عوامل حفاظت شعب اخذ رای و باقیمانده مجریان برگزاری انتخابات هستند.

احراز هویت در دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر اساس اعلام وزارت کشور همانند مرحله اول الکترونیکی اما اخذ آرا به صورت دستی خواهد بود؛ تمامی ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد گیلان امروز برای پاسخگویی به موضوعات سجلی و تسهیل در ارائه خدمات به منظور افزایش مشارکت در انتخابات از آغاز رای‌گیری تا پایان آن دایر است.

نخستین دوره انتخابات ریاست جمهور جمعه هفته گذشته همزمان با سراسر کشور در گیلان برگزار شد.

Share