در نشست با بزرگان اهل تسنن؛

قالیباف: ملاک در انتخاب یک مدیر شایسته گزینی است | در ۲ سال اول دولت، تورم را مهار می‌کنیم

محمدباقر قالیباف با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات به امنیت ملی کمک می کند، گفت: برای انتخاب یک مدیر در سطوح مختلف، ملاک شایسته گزینی است نه اینکه این فرد از کدام قوم و مذهب باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در دیدار با بزرگان اهل سنت کردستان، کرمانشاه، گلستان، سیستان و بلوچستان در مجتمع سرچشمه گفت: اقوام ایران، مذاهب مختلف، اقلیت های دینی تاروپود سرزمین عزیزمان ایران هستند که وجود یکایک ما در کنار هم، این رنگین کمان اقوام، مذاهب و اقلیت های دینی ما را مستحکم و زیبا کرده و فرصت‌های بزرگ داده است.

وی ادامه داد: دشمنان این سرزمین در طول تاریخ به دنبال این بودند که ایران یکپارچه را به هم زنند؛ بدون شک هر فردی که خیرخواه اسلام، عظمت و افتخار ایران و آینده فرزندان است باید در این مسیر گام برداشته و هیچ حرفی نمی تواند ما را از انسجام جدا کند.

قالیباف گفت: استکبار جهانی برای جهان اسلام توطئه طراحی و مسلمان را به خاک و خون کشیده و فرقی بین مذاهب و سنی و شیعه قائل نیست.

در عملیات وعده صادق تا مرز جنگ تمام عیار رفتیم

وی افزود: مردم فلسطین چندین ماه است که از سرزمین خود دفاع می کنند؛ جهاد و حماس برادران ما هستند، ما در عملیات وعده صادق تا مرز جنگ تمام عیار رفتیم و هرگز فکر نکردیم اینها سنی هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: انتخابات فرصتی است که بتوان با انتخاب دقیق و مشارکت حداکثری به امنیت ملی کمک کرده و فردی را انتخاب کرده که بتواند با کمک ملت و نخبگان و در کنار همه طوایف و اقوام و تمام اقلیت های دینی برای ایران عزیزمان حرکت کند. این موضوع دست یکایک مردم این سرزمین است که بتوانند به گونه ای انتخاب که ضعف ها تقویت شود.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصادی به مردم سخت می گذرد، گفت: می دانم کشور به چه چیزی نیاز دارد و چه ظرفیت های عظیمی برخوردار است.

قالیباف با اشاره به موضوع زنان گفت: ما تاکید بر برابری جنسیتی نداریم اما اصرار بر عدالت جنسیتی داریم؛ زنان کشور ما از مهمترین پیشران توسعه هستند و نقش آنها در خانواده و جامعه و عرصه‌های اجتماعی، فنی و مدیریتی مهم است. اجازه نمی دهم زنان در دوراهی ایفای نقش مادری و همسری در خانواده یا اثرگذاری در جامعه قرار گیرند.

قالیباف افزود: شرایط را به گونه ای گذاشته که محدودیتی برای حضور زنان در خانواده به عنوان یک مادر نداشته و از نقش مهم حضور در اجتماع غافل شوند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: همین نگاه را به اقوام و مذاهب دارم؛ برای انتخاب یک مدیر در سطوح مختلف، ملاک شایسته گزینی است نه اینکه این فرد از کدام قوم و مذهب باشد؛ مهم آن است که آن فرد قوی‌تر برای آن مسئولیت باشد؛ این موضوع را می توانید در کارنامه‌ام در پلیس و شهرداری تهران ببینید.

شتاب حرکت را در مناطق محروم، مرزی و نقاط دور کشور خواهید دید

قالیباف با اشاره به عملکردش در شهرداری تهران گفت: در دولت «خدمت و پیشرفت» شتاب حرکت را در مناطق محروم، مرزی و نقاط دور کشور خواهید دید.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به طرح پنج محوری خود در حوزه اقتصادی اظهار کرد: دشمن ۸ سال به کشور تجاوز کرد و ۳۵ سال بعد جنگ نیابتی و ترکیبی و فرهنگی راه انداخت و امروز جنگ ظالمانه تحریم اقتصادی و رسانه ای را تحمیل کرد؛ آنها به دنبال این هستند که «حال فعلی ما» را پریشان و سفره های اقتصادی را کوچک‌تر و فاصله بین امام (ره) و امت را شکاف داده و مردم را از انقلاب دور کنند.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که افق روشنی برای جوانان ما نگذارند بعد آنها را وادار کرده که از گذشته خود پشیمان باشند؛ ما در این طرح ۵ محوری ایستاده‌ایم که نقشه دشمن را برهم زنیم چون باور داریم با استفاده از نیروهای متخصص و جوانان می توانیم کار را پیش ببریم.

در دو سال اول دولت، تورم را مهار می‌کنیم

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: می توانیم به سرعت بحث تورم را کنترل کرده و کاهش دهیم؛ البته این کار به زمان نیاز دارد و ان‌شاءالله در دو سال اول دولت تورم را مهار کرده و تا قبل از آن با چتر حمایتی، فاصله بین افزایش حقوق با تورم را جبران می‌کنیم.

قالیباف با تاکید بر لزوم رشد اقتصادی، به رشد اقتصادی یک درصدی در دهه ۹۰ اشاره کرد و گفت: همان هایی که امروز می‌گویند نگذاشتند کار کنیم امروز می‌گویند رای دهید تا بیاییم و کار کنیم؛ اگر به شما اجازه کار نداده بودند پس چرا امروز حرف دیگری می زنید؟

وی با بیان اینکه باید ظرف اقتصاد کشور بزرگ شود، افزود: ما به طور روشن پایتخت دوم ایران را به عنوان پایتخت اقتصادی با رویکرد فناوری های جدید، شرایط حمل و نقلی و ترانزیتی و دریایی و ریلی و خشکی و رویکرد تروریستی در سواحل دریای عمان و اقیانوس هند تا سال ۱۴۰۴ خواهیم دید.

با مذاکره موافقم اما آن را روش مبارزه می دانم

قالیباف با اشاره به موضوع رفع تحریم و عرصه سیاست خارجی، گفت: با مذاکره موافقم اما آن را روش مبارزه می دانم؛ آمریکای جهان خوار و مستکبر دشمن ما است لذا اگر شرایطی برای مذاکره باشد، باید آن را یک روش مبارزه بدانیم؛ این موضوع را با قدرت دنبال کرده و حق مردم را می گیریم تا بار سنگین و سایه شوم تحریم را از کشور برداریم.

وی ادامه داد: آن روزی که می گفتند تحریم کاغذ پاره نیست، گفتم که این صحبت را قبول ندارم چون تحریم بر مردم فشار و سختی وارد می کند.

قالیباف در پایان گفت: مطمئن باشید از مرزنشینان حمایت می کنم.

Share