شهردار رشت در صحن شورا؛

طرح «ژ ۵» افتخاری برای مدیریت شهری رشت است | نهضت پارک محلات را اجرایی می کنیم

شهردار رشت با بیان اینکه طرح ژ ۵ افتخاری برای مدیریت شهری است، گفت: با اجرای این طرح از سوی مدیریت و پارلمان شهری بخشی از تنش‌های ترافیکی شهر حل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رحیم شوقی شهردار رشت با حضور در یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با قدردانی از تلاش نیروهای خدوم سازمان آتش نشانی رشت در روز وقوع حادثه تلخ آتش سوزی در بیمارستان قائم رشت اظهار کرد: نیروهای فداکار آتش نشان برای نجات جان بیماران به قلب آتش رفتند و جا دارد از تمامی تلاش های این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.

وی به مصوبه کمیسیون ماده پنج پیرامون پروژه شهید سلیمانی اشاره کرد و‌ گفت: تمام مسیر این پروژه را به همراه معاونت شهرسازی طی کردم و از روز اول تاکید داشتم که تمام حقوق افرادی که به نحوی در آنجا حقی دارند حفظ و پرداخت شود.

شهردار رشت با تاکید به اینکه برخی از معترضین در خصوص پروژه شهید سلیمانی دیداری با بنده داشتند افزود: در طرح مصوب تمام راه ها باز است و یقینا حق آب منطقه ای داشتن حقوقی در آن مسیر است و ما در معبری که در حال بازگشایی است برای همگان مسیر مشخص در نظر گرفته ایم و به معاون شهرسازی شهرداری رشت اعلام می کنم که حتما طرح مصوب را به اطلاع اعضای شورا برساند و پروژه شهید سلیمانی افتخاری برای شورای ششم و شهرداری محسوب می شود و شهرداری یک مسیر طولانی را بدون پرداخت هزینه بازگشایی کرد و و اگر تعداد معدودی از افراد که در آنجا املاکی دارند و ناراضی هستند بخاطر زیاده خواهی ها است .

شوقی با بیان اینکه با اجرای پروژه شهید سلیمانی بسیاری از املاک تعیین تکلیف شده است تصریح کرد: اجرای طرح های هندسی در رشت دغدغه بجایی است و هر طرحی که شبیه سازی و اجرایی می شود با نظر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی است و تاکید می کنم که پس از این در تمامی جلسات ترافیک از رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا دعوت شود تا اطلاعات جامع و کامل در اختیار رئیس کمیسیون قرار بگیرد.

وی با اشاره به عدم پرداخت کارگران CNG بیان کرد: تمامی حق و حقوق پرداخت شده و فقط حقوق خرداد ماه را باید پرداخت کنند و بنده تاکید کردم که هر چه سریعتر این مهم پرداخت شود.

شهردار رشت با تاکید به اینکه اجرای ممیزی املاک جزو افتخارات شورای ششم و شهرداری این دوره است افزود: سالها این موضوع مطرح می شد اما عملیاتی نشد اما در حال حاضر تیم ها برای این اقدام تشکیل شده و آموزش های لازم را دیده اند و به زودی در شهرداری منطقه چهار اجرایی می شود و به زودی این مهم در شهرداری منطقه یک نیز عملیاتی می شود.

شوقی با اشاره به اینکه شهرداری رشت کارها را پروژه محور انجام می دهد بیان کرد: هر هفته پروژه ها را بررسی می کنیم و آمار مربوط به پیشرفت آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم و به زودی نهضت پارک‌محلات را نیز اجرایی می کنیم و حجم کارهایی که در رشت در حال انجام است قابل توجه است و روز گذشته در نشست با تمامی مدیران مناطق اعلام کردم که همه ما تجربه فعالیت در فصول پاییز و زمستان را داریم و باید با شناسایی مناطق آبگیر، از بروز مشکل آبگرفتگی در فصول بارانی رشت جلوگیری کنیم.

Share