سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال:

استفاده از VAR با داور ایرانی در لیگ برتر فوتبال | فاز نهایی از مرحله اول در حال اجراست

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: خوشبختانه طبق برنامه از پیش تعیین شده در حال آموزش داوران برای استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  دانیال مرادی، سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دوره‌های آموزشی استفاده از سیستم VAR برای داوران ایرانی گفت: آموزش VAR شامل سه مرحله کلی است که هر مرحله فازهای مختلفی دارد، خوشبختانه فاز نهایی از مرحله اول در حال اجراست و بسیار خرسندیم که این اتفاق برای آموزش داوران ایرانی رخ داده است.

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال افزود: از اواخر تیر ماه مرحله دوم آموزش داوران را طبق جدول زمان‌بندی آغاز خواهیم کرد و امیدواریم با همین برنامه، پیش روی و آموزش خود را تمام کنیم و مجوز داوران برای قضاوت با سیستم داور ویدئویی را صادر کنیم.

وی یادآور شد: اکنون ۷ داور وسط داریم که همه آن‌ها مجوز قضاوت دارند و از بین این افراد نیز آقای موعود بنیادی‌فر می‌تواند در اتاق VAR نیز حضور داشته باشد. ضمن اینکه خانم‌ها قربانی و ذکایی مثل آقای بنیادی‌فر هستند.

مرادی درباره اینکه چه تعداد داور به این نفرات اضافه خواهند شد؟ افزود: در همین دوره آموزشی که خودمان در حال برگزاری هستیم ۱۶ داور وسط و ۱۰ کمک داور حضور دارند که اتفاق خیلی خوبی برای جامعه داوری فوتبال کشور است.

او در پاسخ به اینکه آیا فصل آینده لیگ برتر – که طبق تاکید مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با سیستم داور ویدئویی باید برگزار شود – با داوران ایرانی خواهد بود؟ گفت: قطعا با همین تعداد نفرات می‌توانیم کل لیگ را پوشش دهیم.

Share