وزیر تعاون، کار و فاه اجتماعی؛

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری پرداخت می‌شود

وزیر تعاون، کار و فاه اجتماعی گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای پرداخت بازنشستگان کشوری صورت گرفته و در خصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی هم ساز و کارهای لازم را در حال رصد و بررسی هستیم که ان‌شاءالله پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری مشترک با سخنگوی دولت و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در سخنانی، گفت: برای اولین بار در طول چند دهه گذشته ما قادر هستیم کل بدهی‌های تأمین اجتماعی را به مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: خبر دیگر بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که خوشبختانه پیش‌بینی‌های لازم برای پرداخت بازنشستگان کشوری صورت گرفته است، در خصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی هم در حال رصد هستیم که ان‌شاءالله پرداخت خواهد شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: در طول این مدت، بیش از دو و نیم میلیون فرصت شغلی در کل کشور توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

مرتضوی با بیان اینکه در طول این مدت ۲.۵ میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است، ادامه داد: با توجه به جمعیت فعال کشور، کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری را داشتیم که در طول چند دهه اخیر برای اولین بار است که نرخ بیکاری کشور به کانال ۸ و یا پایین‌تر از کانال ۸ خواهد رسید. وی به دیگر اقدامات دولت سیزدهم در حوزه کسب و کار و اشتغال‌آفرینی اشاره و تأکید کرد: صدور آنی و برخط مجوز بیش از ۹۵ درصد از رشته‌های مشاغل خانگی برای اولین بار در دولت سیزدهم رخ داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با تأکیدات رئیس‌جمهور شهید، ۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی پرداخت شد و برای اولین بار در طول چند دهۀ گذشته قادر هستیم کل بدهی‌های تأمین اجتماعی به مراکز درمانی را پرداخت کنیم.

مرتضوی تأکید کرد: بدهی‌های انباشته‌ای را سازمان تأمین اجتماعی به مراکز تأمین اجتماعی و داروخانه‌ها داشت و با تأکیداتی که رئیس‌جمهور شهید فقیدمان داشتند، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد و در قالب اوراق و با هماهنگی خوبی که بعد از شهادت ایشان (شهید رئیسی) با بانک مرکزی سازمان برنامه بودجه و بانک عامل صورت گرفت، این ۲۰ هزار همت تبدیل به نقدینگی شد و برای اولین بار است در طول چند دهه گذشته ما قادر هستیم که کل بدهی‌های تأمین اجتماعی را به مراکز بهداشتی درمانی و داروخانه‌ها پرداخت کنیم.

وی تأکید کرد: خوشبختانه پیش‌بینی‌های لازم برای پرداخت بازنشستگان کشوری صورت گرفته است و در خصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی هم ساز و کارهای لازم را در حال رصد و بررسی هستیم که ان‌شاءالله پرداخت خواهد شد.

Share