رئیس پلیس فتا پایتخت خبرداد:

مرد جوان با دروغ ۱۰۰ میلیونی راهی زندان شد

رئیس پلیس فتا پایتخت، از شناسایی و کشف پرونده با موضوع نشر اکاذیب علیه فعالیت یک برند بزرگ پوشاک در کشور خبر داد و گفت: متهم ۱۰۰ میلیون تومان وجه نقد گرفته بود تا آبروی برند را ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سرهنگ داود معظمی گودرزی، در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: در پی مراجعه نماینده حقوقی یک برند مطرح پوشاک به پلیس فتا پایتخت مبنی بر نشر اکاذیب علیه فعالیت این شرکت در شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط فرد یا افرادی ناشناس، اقدامات اولیه برای کشف پرونده آغاز شد.

وی ادامه داد: پس از ارائه مستندات توسط شاکی و بررسی‌های علمی و فنی توسط کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ متهم که مرد جوانی بود در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق غرب تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان نمود: مجرم پس از حضور در پلیس فتا پایتخت در ابتدا منکر بزه انتسابی شد؛ اما پس از مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، چاره‌ای جز اعتراف پیش روی خود ندید و گفت فردی ناشناس به وی مبلغ یکصد میلیون تومان وجه نقد داده تا بر علیه مالک برند پوشاک اخبار دروغی را منتشر کند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ توصیه کرد: رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است و کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت ننمایند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با ما در میان بگذارند.

Share