رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

فعالیت درمانی بیمارستان قائم رشت موقتا تعطیل شد | هیچ کودکی را از دست ندادیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ارائه خدمات درمانی در بیمارستان قائم (عج) رشت که دیروز دچار حریق شده بود تا رفع اشکالات متوقف شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حوالی ساعت ۱:۱۳ دقیقه بامداد سه‌شنبه، ۲۹ خرداد دچار آتش‌سوزی شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، این آتش‌سوزی به صورت کامل مهار شد.

بیماران بستری در این بیمارستان به طور کامل به سایر مراکز درمانی منتقل شدند اما متاسفانه تعدادی از بیماران نیز جان باختند.

دکتر محمدتقی آشوبی در گفت وگوی خبری، بیمارستان قائم رشت را ۲۲۷ تختخوابه دانست و اظهار کرد: در زمان وقوع حادثه آتش‌سوزی در نخستین ساعات بامدادی ۱۴۲ بیمار در این بیمارستان خصوصی بستری بودند.

وی گفت: در جریان وقوع حریق با کمک نیروهای امدادی و اورژانس و هلال احمر ۱۱۸ بیمار را انتقال دادیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: میانگین سن فوتی‌ها ۷۶ سال بوده و هیچ کودکی را از دست ندادیم؛ البته علت دقیق مرگ باید توسط پزشکی قانونی استان اعلام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از بیماران مرخص شده و تعدادی دیگر نیز در حال ترخیص هستند، اضافه کرد: تعدادی از بیماران همچنان به دستگاه وصل هستند و لذا تا بهبودی کامل بستری خواهند بود؛ همچنین پنج نفر از کادر درمان بیمارستان قائم نیز بر اثر دود غلیظ بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعتبار پروانه بهره‌برداری بیمارستان قائم را تا سال ۱۴۰۷ دانست و بیان کرد: برآورد اولیه خسارت ایجاد شده در حال انجام بوده و بیمارستان موقتا تعطیل است و تا اعمال تعمیرات مربوطه و دریافت مجدد مجوزهای ایمنی، اجازه فعالیت ندارد.

وی با اشاره به انتقال بیماران بیمارستان قائم به جای امن جهت ادامه خدمت‌رسانی، گفت: ارائه خدمات درمانی به بیماران تا بهبودی کامل ادامه خواهد داشت و هیچگونه هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی‌شود.

 

 

Share