در جمع هواداران پزشکیان؛

ظریف در اصفهان: رای ندادن، رای دادن به اقلیت است

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که امروز – ۳۰ خردادماه – به اصفهان سفر کرده است، در بدو ورود در گلزار شهدای این شهر حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در سفر به اصفهان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم و محسن مهرعلیزاده همراهی می‌کنند.

مسعود پزشکیان که برای تبلیغات انتخاباتی به اصفهان سفر کرده است در بدو ورود به گلزار شهدای این شهر بر سر مزار حاج حسین خرازی، سردار زاهدی و سردار احمد کاظمی حضور یافت.

در حاشیه این سفر جمعی از کشاورزان اصفهانی برای استقبال از پزشکیان در حاشیه پُل خواجو تجمع کرده بودند. در ادامه پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع کشاورزان حضور یافت و صحبت‌ها و انتقادات آن‌ها را شنید. پزشکیان در ادامه برنامه‌های خود به اصفهان در سالن ورزشی نیلفروش زاده حضور یافت.

برای باز شدن درهای دیپلماسی به کارشناس نیاز داریم

پزشکیان در سالن نیلفروش زاده در سخنانی گفت: ما اگر بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید به دنبال افراد کارشناس، کاردان و باتجربه باشیم. وقتی کسی بیمار می‌شود به دنبال پزشک دوست نمی‌گردد بلکه از پزشک کارشناس استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه باید درها برای حضور گردشگران در اصفهان باز شود، اظهار داشت: برای باز شدن درهای دیپلماسی هم نیاز به کارشناسی داریم ما باید بتوانیم با دنیا، با همدیگر و با جوانان گفت و گو کنیم چراکه آن‌ها سرمایه این کشور هستند و اگر نتوانیم با آن‌ها گفت و گو کنیم و با دختران و خواهران خود برخورد چماقی داشته باشیم به جایی نمی‌رسیم. من به عنوان یک پدر اگر می‌خواستم با فرزندانم برخورد عامرانه می‌کردیم امروز آنی نبود که شما می‌بینید.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: با تهدید کردن، انسان‌ها اصلاح نمی‌شوند باید با منطق صحبت کنیم تا جوانان بدانند که ما دلسوز آنان هستیم. جوانان تهدید نیستند بلکه امید و آینده این مملکت هستند.

پزشکیان بیان داشت: اگر نمی‌خواهید روند کنونی حاکم نباشد پای صندوق‌های رای حاضر شوید. خشک شدن زاینده رود، فرو نشست زمین و آلودگی هوا مشکلات بزرگی هستند اگر در آینده نتوانیم آن‌ها را حل کنیم تصور نمی‌کنم بتوان در اصفهان و یا دیگر شهرهای بزرگ زندگی کرد.

وی تاکید کرد: باید برای این مسائل راه حل کارشناسی ارائه کرد ما برای حل مشکلات به افراد دانشمند و توانمند نیاز داریم، البته لزوما نباید دوست من باشد.

 


محمد جواد ظریف نیز که پزشکیان را در سفر به اصفهان همراهی می‌کند در سخنانی با اشاره به اینکه مردم بزرگترین پشتوانه امنیت ایران هستند، گفت: ایرانیان از آغاز تاریخ در برابر تهاجم ایستادگی کردند و همیشه مهاجرین را در فرهنگ غنی خود ادغام کردند. این تاریخ پرافتخار ایران است که مردم این سرزمین از تاریخ و تمامیت ارضی آن همواره دفاع کرده اند.

وی ادامه داد: مردم ایران بزرگترین فرصت هستند و نباید فرصت را محدود کرد، نباید فرصت را تهدید شمرد، نباید اجازه داد با این بزرگترین فرصت به گونه‌ای برخورد شود که خود را تحقیر شده ببینند و ایرانی در هر جای دنیا وجود دارد احساس کند که منزلتش پایین‌تر از دیگران است.

ظریف با اشاره به اینکه ایران بزرگترین و قدیمی‌ترین تمدن و کشور جهان است و علت مانایی آن به خاطر مردم است، یادآورشد: شما می‌توانید یک بار دیگر ایران را از نو بسازید و هشتم تیرماه ثابت کنید که هیچ کس نمی‌تواند یک ایرانی را از زندگی و خواستن برای ایران ناامید کند و هیچ کس نمی‌تواند یک ایرانی را تهدید کند.

وی یادآورشد: حرف کسانی که پیام ناامیدی به شما القا می‌کنند گوش نکنید. رای ندادن پیام نیست و رای ندادن قدرت بخشیدن به اقلیت است و این اقلیت پررویی که ایران را به سمت شرایط ناگوار پیش میبرد. شما به پای صندوق‌های رای خواهید رفت و ایران جدیدی خواهیم ساخت. حضور شما پای صندوق‌های رای بزرگترین برگ برنده دولت آینده برای مقابله با پیکارهای اجتماعی و احیای زاینده رود خواهد بود.

 

Share