با حضور وزیر بهداشت؛

طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا افتتاح شد

طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان صومعه‌سرا با افزایش ۵۰ تخت بیمارستانی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،؛ طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان صومعه‌سرا عصر امروز (پنجشنبه) با افزایش ۵۰ تخت بیمارستانی با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

فاز جدید بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع وسعت دارد و برای بهره‌برداری از آن حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری اعتبار صرف شده است.
احداث طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا از سال ۱۳۹۴ آغاز و پس از گذشت حدود ۱۰ سال با اهتمام دولت سیزدهم و توسعه متوازن به اتمام و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار گیلان همچنین با حضور در بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا ضمن گفت و گو با پزشکان، پرستاران و مراجعین و قدردانی از زحمات عوامل و دست اندرکاران؛ از تعدادی از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کردند.

گفتنی است در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان، ۲۰ طرح عام‌المنفعه سلامت با اعتبار حدوداً ۴۶۸ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

گیلان دارای ۲۵ بیمارستان دانشگاهی (دولتی) و ۱۱ بیمارستان غیردولتی است؛ تعداد تخت‌های فعال (با احتساب ۳۱۷ تخت اورژانس بستری) چهار هزار و ۲۰۷ تخت با ضریب اشغال ( ۶۷.۶۷ ) است و بر اساس آخرین آمار، دانشگاه علوم پزشکی استان دارای ۲۷ مرکز تحقیقاتی و پنج شرکت دانش بنیان است.

۱۷ شبکه بهداشت، ۲۱ مرکز جامع سلامت شهری، ۹۷ مرکز جامع روستایی، ۷۹ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی، ۱۸ مرکز شبانه روزی، چهار پایگاه مراقبت مرزی، ۱۴۱ پایگاه سلامت شهری و پنج پایگاه سلامت روستایی در گیلان فعال است.

۸۷ مرکز اورژانس، ۱۷۶ آمبولانس فعال، هشت اورژانس موتوری، یک اورژانس هوایی و یک اتوبوس اورژانس در گیلان فعال است.

Share