مدیرکل امور اجتماعی گیلان خبر داد:

شناسایی ۳۴۰ نقطه خطرآفرین در سواحل گیلان

مدیرکل امور اجتماعی گیلان، با بیان ینکه ۲۵ طرح سالم‌سازی دریا داریم و ۳۴۰ نقطه خطرآفرین را شناسایی کردیم، اظهار داشت: ناجیان غریق در نوار ساحلی مستقر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدمهدی نیازمند در حاشیه بازدید معاون توسعه سرمایه اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور از سواحل شهرستان رودسر با اشاره به برنامه‌ریزی جدی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برای مدیریت و ساماندهی سواحل، اظهار کرد: این ساماندهی در چند قالب انجام می‌شود که یکی از آن‌ها طرح‌های سالم‌سازی دریاست.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار گیلان با بیان اینکه فرمانداری‌ها با مشارکت شهرداری‌ها و بخش خصوصی طرح‌های سالم‌سازی را احیا می‌کنند، افزود: نقاط خطرآفرین در ساحل و دریا شناسایی شده و شاهد استقرار ناجیان غریق و نیروهای مراقب ساحل و امدادگران جمعیت هلال احمر در این مناطق هستیم.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود افراد به مناطق شنا ممنوع دریا، خاطرنشان کرد: برنامه محوری استان پر کردن اوقات فراغت گردشگران در جوار ساحل است تا شاهد تحکیم خانواده با اولویت کودک و نوجوان و کاهش ناهنجاری‌ها باشیم.

نیازمند، استان گیلان را دارای ۳۰۲ کیلومتر نوار ساحلی دانست و عنوان کرد: ۲۵ طرح سالم‌سازی دریا داریم و ۳۴۰ نقطه خطرآفرین را شناسایی کردیم؛ در این راستا با ۷۰۰ نفر از مراقبین ساحل و نیروهای امداد و نجات، دریا و ساحل استان را مدیریت خواهیم کرد.

عکس: ابوالفضل شکری

Share