صبح امروز؛

سرپرست ریاست جمهوری وارد رشت شد

محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری صبح امروز (پنجشنبه) به منظور افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین وارد رشت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دکتر محمد مخبر صبح امروز (پنجشنبه) به منظور افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین و با استقبال دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان و سایر اعضای شورای تامین از طریق فرودگاه سردار جنگل وارد رشت شد.

 راه‌آهن رشت کاسپین به عنوان تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب با حضور سرپرست ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان در منطقه آزاد انزلی به بهره‌برداری می‌رسد.

 بنا بود شهید حضرت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برای بهره‌برداری از راه‌آهن رشت کاسپین و دیگر پروژه‌های مصوب شده دور نخست سفر هیئت دولت به گیلان سفر کنند، اما با شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان، این امر میسر نشده و مردمان دیار میرزا از نعمت حضور شهید جمهور بی بهره شدند.

پروژه خط آهن رشت – کاسپین بخشی از مسیر ریلی قزوین – رشت است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شد( اما قرارداد احداث این مسیر ریلی همزمان با ساخت راه آهن قزوین – رشت در ۱۳۹۳ منعقد شده بود).

 طول این خط آهن ۳۷ کیلومتر است و با احتساب خطوط ایستگاهی به ۴۰ کیلومتر هم می رسد.

 اعتبار هزینه شده برای احداث این مسیر ریلی ۲۳ هزار میلیارد ریال است و با تکمیل و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل رویه‌های صادراتی، وارداتی و ترانزیت کشور یکی از مهمترین و راهبردی‌ترین راه‌گذرها یا کریدورهای حمل‌ونقل بین‌المللی (کریدورشمال – جنوب) پس از سال‌ها فعال می‌شود.

Share